İstanbul’da Bin Liralık Yardıma Başvuran Kişinin 8 Tane Arabası Olduğu Ortaya Çıktı

İstanbul Avcılar’da bir vatandaş, koronavirüs salgını nedeniyle başlatılan bin liralık yardım kampanyasına başvurdu. Yapılan incelemeler kapsamında, başvuru yapan şahsın 8 adet otomobili olduğu ortaya çıktı.

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan koronavirüs salgını dünya genelinde 5.5 milyondan fazla insanı etkiledi. Ülkemizde de 11 Mart tarihinde ilk vaka tespit edilirken, ihtiyacı olan vatandaşlar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bin liralık pandemi desteği sağlanacağı belirtildi. Destekten yararlanmak isteyen M.İ.T isimli bir kişi, 4 Mayıs 2020’de E-devlet üzerinden Pandemi Sosyal Destek yardımına başvuruda bulundu. Avcılar Kaymakamlığına da yardım için başvuran M.İ.T.’nin 8 adet otomobili olduğu ortaya çıktı.

“MAALESEF SUİSTİMAL EDENLER VAR”

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Avcılar Sosyal Yardımlaşma Müdürü Bilal Yıldız, “Biz burada hem Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakıf Hizmetlerini yürütüyoruz aynı zamanda da İlçe Vefa Koordinasyon Merkezimiz burası. Burada vatandaşlarımız arasından öncelikli olan 65 yaş ve üzeri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın taleplerini karşılıyoruz. Pandemi üzerinden gelen talepleri bütünleşik sistemimizde inceliyoruz, kişilerin gelir ve gider durumlarına bakılıyor. İhtiyaç sahibi gerçekten muhtaçlık sınırının altında ise biz bu vatandaşlara uygun olan yardım ne ise karşılıyoruz. Maalesef suistimal edenler var. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde de çıkıyor. Araçları olan, evleri olan, dükkanları olan kalburüstü diyebileceğimiz insanlar maalesef oluyor.” ifadelerini kullandı.

Pandemi Destek

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HAKKINDA GİRMEMESİNİ İSTİRHAM EDİYORUZ”

Açıklamalarına devam eden Yıldız, “Gördüğümüz kadarıyla 9-10 tane aracı olan ve en düşük modeli 2016 olan araç sahiplerinin de başvurularını gördük. Maalesef çok üzülerek söylüyorum. Bunların olması hiç hoş değil. Bunlarla ilgili nasıl bir çalışma yapılır, bu insanlara nasıl bir vicdan eğitimi verilir bunun cevabını vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyorum. Mazlumların onlara edeceği dua ve beddualara bırakıyoruz. Bu gibi durumların olması bizim için çok büyük bir dezavantaj oluyor. Biz bu başvurulara personel, zaman, bilgisayarlar vesaire gibi devletin imkanlarını ayırıyoruz. Maalesef bu şekilde tüketen insanlar yüzünden biraz daha belki zorlanıyoruz ama elimizden geldiğince 7-24 esasında çalışarak insanlarımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Bu noktada tabii ki de bu insanların başvuru yapmaması, gerçek ihtiyaç sahiplerinin hakkına girmemesini özellikle istirham ediyoruz.” dedi.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8903
7.8761
EUR
Euro
9.3041
9.2874
CHF
İsviçre Frangı
8.7024
8.6469
KWD
Kuveyt Dinarı
25.9386
25.6036

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş