İstanbul’da Koronavirüs Düzenlemesi! Asker Uğurlaması Yasaklandı

Koronavirüs salgınının artışa geçmesinde büyük rol oynayan asker uğurlamasına İstanbul’da kısıtlama getirildi. Konvoy ve toplu uğurlama yasaklanırken, askere gidecek kişileri sadece birinci dereceden akrabaları uğurlayabilecek.

Koronavirüsle mücadele kapsamında sosyal mesafe ve izolasyon uyarıları sık sık yapılırken, özellikle taziye, düğün ve asker uğurlamaları gibi toplu törenler salgının tekrar yükselişe geçmesinde etkili oldu. Vaka sayılarının istenen düzeyde olmamasından dolayı bazı kısıtlama ve yasaklar gündeme geldi. İstanbul İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar kapsamında, konvoy ve toplu uğurlama yasaklandı. Askere gidecek bireyleri sadece birinci dereceden akrabaları uğurlayabilecek.

TAAHHÜTNAME İMZALANACAK

Askere gidecek adaylar, alınan karar kapsamında taahhütname imzalayacak. Adaylar, eğlence yapılmayacağına ve asker yükümlüsü bu kurallara uyacağına dair taahhütname imzalayacak.

Asker Uğurlama

Asker Uğurlama

ERDOĞAN ASKER UĞURLAMALARINA DİKKAT ÇEKTİ: TOPLAYIN GÖTÜRÜN

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı açıklamalarda bu duruma dikkat çekmişti. Erdoğan yaptığı açıklamalarda, “Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Asker uğurlama derken, arkadaşınızı zehirliyorsunuz. Bu konularda Valime de söyledim, ‘İstanbul’da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün’ dedim. Kontrollü şekilde hayatımızı normalleştirirken tedbirleri elden bırakmayacağız. Vatandaşlarımızı salgına karşı dikkatli olmaya, kurallara riayet etmeye davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

  Tehditte Bulunan Fatih Tezcan Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş