İYİ Partili Vekillerin Sosyal Medya Yasası Pozu Eleştirildi

Sosyal medya düzenlemesi ile ilgili eleştiriler devam ederken, muhalefet partisi vekillerinin paylaşımı tepki çekti. Yasanın kabul edilmesine rağmen vekillerin mutluluk pozları eleştirilerin hedefinde yer aldı.

Türkiye’nin son günlerdeki gündemlerinden biri sosyal medya yasası oldu. Birçok kesim sansüre hayır derken, muhalefet partileri de sosyal medya düzenlemesinin karşısında yer aldı.

AK Parti tarafından hazırlanan ve muhalefetin sansür olarak değerlendirdiği düzenleme TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti ve MHP’li vekillerin oyları ile kabul edildi.

“YARINLARDA KANDIRILDIK DİYECEKLERDİR”

Bunun ardından İYİ Partili vekillerin verdiği poz ise sosyal medyada eleştirilerin hedefinde yer aldı. İYİ Partili Lütfü Türkkan konuyla ilgili olarak yaptığı paylaşımda, “Dün saat 15.00’de başladığımız Meclis çalışmaları, bugün sabah 07.22’de nihayet buldu. Sansür Yasası yine bir gece yarısı operasyonu ile Meclis’ten geçti. Bunun için de yarınlarda kandırıldık diyeceklerdir.” dedi.

İYİ Parti

İYİ Parti

“BU MUHALEFET SAYESİNDE HER TÜRLÜ YASA GEÇER”

Vekillerin bu paylaşımda, mutlu bir görüntü çizmesi ve yasanın geçmesinden aslında rahatsız değillermiş gibi poz vermeleri sosyal medya kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılandı. Kullanıcılar, vekillerin mutlu halini eleştirirken, ‘Bu muhalefet olduğu sürece her türlü yasa geçer’ şeklinde yorumlarda bulundu.

Öte yandan çoğu vekilin maske takmaması ve sosyal mesafe kuralına uymaması da eleştiri konularından biri oldu.

  Türkiye 11 Mayıs Koronavirüs Tablosu
Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.9522
7.9379
EUR
Euro
9.4111
9.3941
CHF
İsviçre Frangı
8.8038
8.7476
KWD
Kuveyt Dinarı
26.1662
25.8283

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş