Kadıköy’de Polislerin Kadına Davranışı Tepki Çekti: 2 Polis Görevden Uzaklaştırıldı

İstanbul Kadıköy’de maskesini yanlış taktığı gerekçesi ile gözaltına alınan kadına davranışları nedeniyle tepki çeken 2 polis görevden uzaklaştırıldı.

İstanbul Kadıköy’de yaşanan gözaltı olayı vatandaşların tepkisini çekti. İddia edilene göre maskesi burnunu kapatmadığı gerekçesi ile durdurulan kadına ceza kesilmek istendi. Bu gelişmenin ardından polislerin gözaltına alınmak istediği kadına davranış şekli tepki çekti.  Polislerin kadınlara davranışı etraftaki vatandaşlar tarafından da tepki çekerken olay sosyal medya gündemine geldi.

Olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 2 polis memurunun görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Kadıköy“KENDİLERİNİN DE MASKESİ YOKTU”

Olayla ilgili olarak açıklamada bulunan R.B. isimli kadın, “Kendilerinin de maskesi yoktu zaten. Bunu söyleyip cezayı itiraz ettiğim için beni karakola götürmek istedi. Reddettim ve olay yerinden uzaklaşırken arkamdan gelip beni yakaladı.” dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Yaşanan olayın ardından valilik tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kadıköy Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur.

Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.

Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.”

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş