Karabük’te 5 Gündür Koronavirüs Vakası Görülmedi

Son günlerde açıklanan koronavirüs verilerinde düşüş yaşanırken, bu durum herkesi sevindirdi. Bir iyi haber de Karabük Valisi Fuat Gürel’den geldi. Gürel yaptığı açıklamada, kentte 5 gündür koronavirüs vakasının görülmediğini söyledi. 8 hastanın ise tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan koronavirüs salgını 11 Mart tarihinde ülkemizde de görülürken, 2 aylık süreç geride kaldı. Alınan önlemler kapsamında son açıklanan verilerde düşüş gözlemlendi. Bu durum herkesi sevindirirken, bir iyi haber de Karabük Valisi Fuat Gürel’den geldi. Gürel, 5 gündür yeni bir vaka ile karşılaşmadıklarını söyledi ve “Hastanede şu an 8 vakamız kaldı. İnşallah onları da iyileştirdikten sonra bu süreçte belli bir aşamaya gelmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

“TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL”

Açıklamalarında, tehlikenin henüz geçmediğini vurgulayan Gürel, “Ancak tehlike geçmiş değil. İşin doğrusu bütün dünyada bitmesi gerekir ülkemizde bitebilmesi için. İlimizde de bitebilmesi için ülkemizde bitmiş olması lazım. Tedbirlerimizi son günlerde biraz daha arttırdık. Özellikle bayram münasebetiyle anne babalarının yanına gelip onların elini öpmek isteyen vatandaşlarımıza biraz daha gelmeyin dedik. İnşallah Kurban Bayramı’nda daha güzel bir ortamda gelip anne ve babalarının bayramlarını kutlarlar.” dedi.

  Türkiye 10 Mayıs Koronavirüs Tablosu
Karabük

Karabük

“GELMEZLERSE BİZLERİ DE MUTLU EDERLER”

Koronavirüsten dolayı 9 kişinin hayatını kaybettiğini aktaran vali, “Şu ana kadar 9 kaybımız oldu. Onlar bir şekilde kente gelen insanların bıraktığı hastalıklardan kaynaklandı. Bu kötü ortamı oluşturmamak için, can kaybı olmaması için hemşerilerimiz gelmezler ise bizleri de mutlu ederler. Görüntülü telefonlar ile bir şekilde sevdikleriyle temaslarını sağlarlarsa Kurban Bayramı’nda çok daha güzel bir ortamda bayramlarını kutlamış olacaklar.” şeklinde konuştu.

  CHP'den Koronavirüsten Ölen Sağlıkçılar İçin Yasa Teklifi: Şehit Sayılsın
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş