Karabük’te Koronavirüs Vaka Sayısında Artış Yaşandı

13 gündür pozitif koronavirüs vakası görülmeyen Karabük’te, vaka sayısı tekrar artmaya başladı. Son 48 saatte 40 pozitif vakanın görüldüğü kentte, geçtiğimiz günlerde bir kişi koronavirüsten dolayı hayatını kaybetmişti.

Son günlerde artan koronavirüs vaka sayıları tekrar düşüş ivmesine girerken, Karabük genelindeki artış kentte yaşayanları tedirgin etti. 125 pozitif vakanın 83’ünün tedavisi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılırken, 41 kişi de tedavi sürecini evlerinde geçiriyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde bir kişi koronavirüsten dolayı hayatını kaybetmişti.

“KURALLARA UYMA HEPİMİZİN SORUMLULUĞUNDADIR”

Konuyla ilgili olarak Karabük Valisi Fuat Gürel açıklamalarda bulundu. Kentteki vaka sayısında artış yaşandığını aktaran Vali Gürel, “Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de son birkaç haftadır pozitif vakalarda artış görülmektedir. Koronavirüsle mücadelemizin ikinci aşaması olan kontrollü sosyal hayat kısmında kurallara uyma hepimizin sorumluluğundadır. Devletimiz tüm kurumlarıyla beraber virüsle mücadelede her türlü tedbiri almaya devam etmektedir. Lütfen bizler de belirlenen kurallara uyalım. Biran önce normal hayata dönebilmek için kalabalık ortamlardan kaçınalım, bir müddet evlerimizde misafir ağırlamayalım, düğün, nişan ve sünnet gibi toplu etkinliklerde oldukça dikkat edelim. Virüsle mücadelede başarılı olmamız hepimizin kurallara uymasıyla mümkündür. Kendinizi, sevdiklerinizi korumak sizin elinizde. Unutmayın kontrol sizde.” ifadelerini kullandı.

  Yeliz Yeşilmen: Sonumun Bergen Gibi Olmasını İstemiyorum
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş