Kılıçdaroğlu ile Bahçeli Arasında Türk Tabipler Birliği Tartışması: Duyduğum En Saçma Söz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı açıklamalarda Türk Tabipler Birliği’nin kapatılması gerektiğini belirtirken, bu açıklamaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cevap geldi. Kılıçdaroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yani koronavirüs ile mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz.” dedi.

Türkiye’nin gündem maddelerinden biri Türk Tabipler Birliği (TTB) oldu. MHP lideri Bahçeli, birliğin kapatılması gerektiği yönünde ifadeler kullanırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBB’ye destek ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu ziyaretinin ardından basın açıklaması düzenledi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli’nin terörle ilişkilendirdiği TBB hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Yani koronavirüs ile mücadele edenler hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor değil mi? Hayatımda duyduğum en saçma söz.” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin sorduğu, “Bazı hekimler TTB’nin ‘Tükeniyoruz’ sloganını salgınla mücadelede moral bozduğu gerekçesiyle doğru bulmadıklarını açıkladı ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?” şeklindeki soruya cevap veren Kılıçdaroğlu, “Gerçekler dillendirilmeli ve söylenmeli ki siyaset kurumu ona göre önlem alsın. Eğer olayın bütün ağırlığını yaşayanlar, olayı toz pembe gösterirse o zaman sorumluluğunun gereğini yerine getirmemiş olur. Siyaset kurumuna içinde yaşadıkları tabloyu net bir şekilde sunuyorlar.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu’nun basın toplantısından kesitler şu şekilde:

Madem ki tek adam yönetimi var Türkiye’de tek adamın, sağlık çalışanlarının, TBB, Türk Eczacılar Birliği ve Hemşireler Birliği gibi bu kurumları davet edip dinlemesi gerekirdi. Hangi sorunla karşılaşıyorsunuz, nerede bir eksiğimiz var? diye sorması gerekirdi.

Fakat bu yapılmadı çünkü oradan oturup ahkam kesmek, insanları suçlamak kolay. Asıl suçlu dinlemeyenlerdir. Fiilen olayı yaşayanların hangi sorunları yaşadığını siyaset kurumunun oturup dinlemesi lazım, suçlaması değil.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET ASLA KABUL EDEBİLECEĞİMİZ BİR OLAY DEĞİL”

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yönelik saldırı hakkında da açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, şu ifadelere yer verdi:

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 65 Yaş ve Üstü Vatandaşlara Maske Uyarısı

“Sağlıkta şiddet yeni bir olay değil öteden beri zaman zaman karşılaştığımız acı bir olay. Şanlıurfa’da da bir hekim arkadaşımız daha hayatını kaybetmişti. Saldırıya uğrayan çok sayıda kişi var.

Buradan bütün vatandaşlarımıza da seslenmek isterim; Hepimiz yaşamımızın bir bölümünde mutlaka doktora gideriz, mutlaka sağlık çalışanlarıyla karşılaşırız tedaviyi onlar yapar ve onlara teşekkür ederiz. Dolayısıyla sağlık çalışanlarına şiddet asla kabul edebileceğimiz bir olay değildir.”

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş