Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özlü Yasak Sonrası Uyarıda Bulundu

Ülkemizde etkisini devam ettiren koronavirüs salgını son günlerde aşağı yönlü seyre geçti. Verilerdeki aşağı yönlü seyrin en büyük etmenlerinden biri ise art arda alınan sokağa çıkma kısıtlamaları oldu. Fakat bu yasakların ardından vatandaşların birçoğu yasağın bittiği ilk gün kendisini dışarıya attı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yasağın ardından ilk güne dikkat çekti.

Vatandaşları rehavete kapılmaması yönünde uyaran Özlü, “Salgın bitmedi devam ediyor. Tedbirlere uyarsak normal hayata dönüşümüz daha kısa zamanda olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“ACELE EDERSEK DAHA UZUN SÜRE EVLERİMİZDE KALIRIZ”

Tedbirlere uyulması kapsamında normal hayata kısa sürede dönülebileceğini belirten Özlü, “Acele edersek, geç kalırız; daha uzun süre evlerimizde kalırız. Biraz daha sabredelim. Tedbirleri gevşetmeyelim. 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki yurttaşlarımızın bir an önce dışarı çıkabilmeleri için hepimizin tedbirlere uyması gerekiyor. Onlar evden çıkmayarak bize yardımcı oluyorlar. Biz de sosyal mesafeyi koruyarak onların zahmetlerini boşa çıkarmayalım.” şeklinde konuştu.

  Koronavirüste İkinci Perde! DSÖ Salgının Hızlandığını Açıkladı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş