Kuzey Kore Koronavirüs Vaka Sayısı Bildirmedi

Resmen tanınan 193 ülkenin 192’si, ülkelerinde görülen koronavirüs vaka sayılarını günlük olarak paylaşırken, Kuzey Kore bu süreçte vaka  bildiriminde bulunmadı.

Çin’in Vuhan kentinde bulunan bir hayvan pazarından yayılmaya başlayan koronavirüs, kısa bir süre içerisinde tüm dünyada etkili oldu. 2019’un  aralık ayında görülen virüs, yaklaşık olarak 6 aylık süreçte 5 milyondan fazla insanı etkiledi. Tüm dünya koronavirüse karşı topyekün bir mücadele verirken, bu süre zarfında tanınan 193 ülkeden 192’si,  verileri günlük olarak paylaştı. Gizemini koruyan tek ülke ise Kuzey Kore oldu. Kim Jong-un’un liderliğindeki Kuzey Kore, henüz virüsle ilgili olarak veri bildirimi yapmadı.

Kuzey Kore

Kuzey Kore

Yetkililer ülkelerinde vaka görünmediğini savunsa da dünya kamuoyu üzerindeki genel algı, Kuze Kore’nin verileri gizlediği yönünde. Öte yandan Kuzey Kore son olarak Dünya Sağlık Meclisi’ne katıldı ve koronavirüs sürecinde eleştirilerin 1 numaralı hedefi haline gelen Dünya Sağlık Örgütü’ne destek verdi.

FÜZE DENEMELERİ İLE GÜNDEME GELDİ

Kuzey Kore, koronavirüs sürecinde füze denemelerine devam etti. Birden çok deneme yapan Kuzey Kore, koronavirüs sürecindeki bu tavrı nedeniyle de eleştirilmişti.

  Hükümet Kaynaklarından Okul Açıklaması: Vaka Sayısı 900 Üstüne Çıkmamalı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.9522
7.9379
EUR
Euro
9.4111
9.3941
CHF
İsviçre Frangı
8.8038
8.7476
KWD
Kuveyt Dinarı
26.1662
25.8283

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş