Mansur Yavaş Polatlı Hattı İçin İhale Talimatı Verdi

Geçtiğimiz günlerde 360 milyon liralık kredi talebi reddedilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş harekete geçti. Yavaş, 30 yıldır yenilenmeyen Polatlı hattının yenilenmesi için ihaleye çıkılması talimatı verdi.

Geçtiğimiz hafta olağanüstü toplanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Polatlı’nın da için bulunduğu 13 ilçede asbestli ve eski boruların değiştirilmesi ile Tatlar Arıtma Tesisinin iyileştirilmesi için ASKİ’nin 360 milyon TL kredi kullanma talebinin görüşülmesi talebi AK Parti ve MHP’li Meclis üyelerinin oylarıyla ertelendi. Bu gelişmenin ardından, Mansur Yavaş’ın talimatıyla 70 kilometrelik Polatlı hattının 30 yılı aşkın süredir yenilenmeyen ve bir kısmı asbestli olan boru hatlarının yenilenmesi için ilk adım atılacak.

Polatlı’ya Gerede’den gelen suyu ulaştıracak hatların yenilenmesi için üç etaptan oluşacak olan projenin Temelli – Polatlı arasını kapsayan bölümünün proje ihalesi daha önce yapılmıştı. Son yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ardından Başkan Yavaş’ın bürokratlarına Gerede’den Polatlı’ya su verilecek olan hattın İvedik – Sincan etabının yapımı için “ihale edin” talimatı verdiği ifade edildi. Alınan bilgilere göre ihalenin Polatlı ilçesinde yapılması bekleniyor.

  Brezilya'da Koronavirüs Vaka Sayısı Yarım Milyona Yaklaştı
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş