Mardin Nusaybin’de Havaya Ateş Açarak Çocukları Kovalayan Polis Açığa Alındı

Mardin Nusaybin’de 24 Nisan tarihinde çekilen görüntülerde, bir polisin site bahçesinde oynayan çocukları havaya ateş açarak kovaladığı ortaya çıktı. Görüntülerde, zihinsel engelli olduğu öne sürülen bir çocuğu aracın yanına götüren polis sosyal medya gündemine gelirken, polis açığa alındı.

Olay, 24 Nisan günü Mardin’in Nusaybin ilçesi Fırat Mahallesi Toplu Konut 7’nci Etap bahçesinde meydana geldi. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün bahçede oyun oynayan çocuklar, sivil polis tarafından havaya ateş açılarak kovalandı. Yayılan görüntülerde çocukların korkarak kaçtığı görüldü. Bir polis çocukların arkasından koşarken, zihinsel engelli olduğu belirtilen ve kaçamayan bir çocuğu kolundan tutarak zırhlı aracın yanına götürdü. Olay sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

  Almanya'da Koronavirüs Tedbirleri Protesto Edildi

POLİSLERE TAŞ ATILDIĞI SÖYLENDİ

Nusaybin Kaymakamlığı konuyla ilgili bir yazılır açıklama yaptı ve “24 Nisan 2020 Pazar günü ilimizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması sırasında, Nusaybin ilçemiz Fırat Mahallesi’nde devriye görevi ifa eden ekibimize bir grup tarafından taş atılmıştır. Ekip aracından inen görevli polis memuru taş atan grubu dağıtmak saikiyle havaya 1 el ateş ederek kalabalığı dağıtmak istemiş ancak uygun olmayan ve tasvip edilemeyecek bir şekilde çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açmıştır. Hukuka uygun olmayan bu tutum ve davranışları ile hiyerarşik üstlerine bu konudan bilgi verilmemesi nedenlerine bağlı olarak söz konusu polis memuru hakkında görevden el çektirme tedbiri uygulanarak soruşturma başlatılmış ve soruşturmaya devam edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Mardin Nusaybin

Mardin Nusaybin

ZAMANINDA AMİRLERİNE BİLDİRMEDİĞİ İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan videonun paylaşılmaya başlamasıyla birlikte, Emniyet Genel Müdürlüğü de açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya platformlarında, Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir sitenin bahçesindeki çocuklara polis ekiplerinin müdahalesi hakkında paylaşımlara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur; 24.04.2020 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir site bahçesinde meydana geldiği anlaşılan olayla ilgili olarak; polis aracına taş atan çocuklara havaya ateş ederek müdahale eden ve olayı zamanında sıralı amirlerine bildirmeyen Polis Memuru hakkında soruşturma başlatılmış ve görevden el çektirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.0429
8.0285
EUR
Euro
9.5095
9.4924
CHF
İsviçre Frangı
8.8955
8.8388
KWD
Kuveyt Dinarı
26.4626
26.1208

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş