Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Olan İller Hangileri?

Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Olan İller Hangileri? şeklindeki soru, son zamanlarda kullanıcılar tarafından sıklıkla arandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok ilde maskesiz olarak sokağa çıkmak yasaklanırken, bu illerin hangisi olduğu merak edildi. İşte, maskesiz olarak sokağa çıkmanın yasak olduğu iller…

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan koronavirüs salgını ülkemizde etkisini sürdürürken, alınan önlemler de beraberinde genişliyor. Son günlerde birçok il maskesiz olarak sokağa çıkmayı yasaklarken, bu illere her gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu kapsamda, vatandaşlar hangi illerde sokağa maskesiz çıkmanın yasak olduğunu merak etti.

Maskesiz Sokağa Çıkmanın Yasak Olduğu İller

Maskesiz Sokağa Çıkmanın Yasak Olduğu İller Hangileri?

Maskesiz olarak sokağa çıkmanın yasaklandığı il sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilim kurulunda aldıkları karar doğrultusunda İstanbul, Ankara ve Bursa için maske zorunluluğu önerisinde bulunurken, valilikler harekete geçti. Bu kapsamda, İstanbul, Ankara ve Bursa’da da maskesiz olarak sokağa çıkmak yasaklandı.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN İLLER

Alınan kararla birlikte; Adıyaman, Ankara, İstanbul, Bursa, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak, Bitlis ve Çanakkale’de maskesiz olarak sokağa çıkmak yasaklandı.

  Samanyolu Galaksisi'nde Dünya'ya Benzer Bir Gezegen Keşfedildi
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş