Mehmet Ceyhan ile Mehmet Çilingiroğlu’nun Maske Tartışması Gündem Oldu

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın maske kullanımı ile ilgili olarak yaptığı eski bir televizyon konuşmasını gündeme getirdi. Bunun üzerine Ceyhan ile Çilingiroğlu arasında tartışma yaşanırken, Ceyhan, “Basının ilgisini çekmek için birilerine sataşmak, soytarılık yapmak, dört üniversiteden profesörlüğüm var gibi yalanlara başvurmaya gerek yok. Hacettepe’den iyi hekimler çıkar ama arada senin gibiler de çıkıyor işte. Üzgünüm.” dedi.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan arasında maske kullanımıyla ilgili olarak bir tartışma yaşandı.

“BİLİM Mİ DEĞİŞTİ, SİZ Mİ ANLAYAMADIM”

Çilingiroğlu, Ceyhan’ın daha önce katıldığı bir televizyon programında kullandığı sözleri gündeme getirdi ve sosyal medya üzerinden, “Mehmet hocam önceden maske takılmasın diyenlerdendiniz? Şimdi takın diyorsunuz? Bilim mi değişti, siz mi anlayamadım? Yani bulaşıcı üst solunum yolu enfeksiyonlarında en basitinden maske takmıyorsunuz öylemi? Bu ne biçim enfeksiyon kontrolüdür? Hocam?” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu

Ceyhan, bahis geçen yayında “sağlıklı kişilerin maske takması önemsizdir” ifadelerini kullanırken, Çilingiroğlu’na şu şekilde bir cevap verdi:

“1. Solunum yoluyla bulaşan her hastalıkta topluma maske taktırılmaz. Bulalışıcı hastalıkların kontrolu dersime girmemişsin herhalde

2. Maske virusu taşıyan takarsa daha çok koruyucudur (yüzde 90×30)

3. Sağlık çalışanlarının maske bulamadığı bir dönemde topluma bu veriyle maske tak demek ancak senin gibi cahillerin işi olabilir

4. Basının ilgisini çekmek için birilerine sataşmak, soytarılık yapmak, dört üniversiteden profesörlüğüm var gibi yalanlara başvurmaya gerek yok.

5. Hacettepe’den iyi hekimler çıkar ama arada senin gibiler de çıkıyor işte. Üzgünüm.”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

“BİLİMLE İLİMİN FARKINI OKU”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarına devam eden Ceyhan, “Seni adam yerine koyup cevap yazmazdım ama, şunu söylemeliyim. Senin gibi olmayan ünvanlar kullanan, bilim adamlığından nasibini almamış, bilimi göbek atmak sanan birinin mezuniyetine katkıda bulunduysam, ondan utanırım sadece. Bilimle ilimin farkını oku.” dedi.

  Cerrahi Maskelerin Satış Fiyatı 1 Lira Oldu

“DEDİKLERİNİZİN BENİM İÇİN HİÇBİR ÖNEMİ YOK”

Ceyhan’ın bu açıklamalarına cevap veren Çilingiroğlu, bilim insanı olduğunu söyledi ve “Yayınlarımız araştırmalarımız ortada. Sizlerden direkt eğitim almadım yani üzerimde emeğiniz yok. Maske işine gelince keşke benden önce takın deseydiniz. Ama yanıldınız diğerleri gibi. O nedenle dediklerinizin benim için hiçbir önemi yok.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: , , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.0429
8.0285
EUR
Euro
9.5095
9.4924
CHF
İsviçre Frangı
8.8955
8.8388
KWD
Kuveyt Dinarı
26.4626
26.1208

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş