Meral Akşener’den Erdoğan’a Çağrı: Memleket Masasında Toplanmamız Lazım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir programda önemli açıklamalara imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunan Akşener, “Tüm liderler bir masa etrafında toplanmamız lazım, bu masanın adına memleket masası diyorum ben memleket masasında toplanmamız lazım. Bu krizden nasıl çıkacağımızı konuşmamız lazım.” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, FOX TV’de yayınlanan ‘Çalar Saat Hafta Sonu’ adlı programda İlker Karagöz’ün konuğu oldu. Gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Saldın sürecine değinen Akşener, “Salgınla birlikte sevdiklerimizle uzak olmanın nasıl bir duygu olduğunu gördük ve sevdiklerimizle birlikte olmanın nasıl bir nimet olduğunu gördük. Tabiata ne kadar hoyratça davrandığımızı anladık, insanlığımızı keşfettik. Umarım salgından sonra bu yaşadıklarımızı unutmayız.” dedi.

“TÜM LİDERLER BİR MASA ETRAFINDA TOPLANMAMIZ LAZIM”

Programda önemli bir çağrıya imza atan Akşener, “Bugünler geçecek ama biz pandemiye maalesef çok sıkıntılı bir dönemde yakalandık. Pandemi sonrasıyla ilgili olarak siyaset kurumunun önlem alması gereken bir döneme giriyoruz. Ben Sayın Erdoğan’a hep bir çağrıda bulundum Suriye meselesinde bulundum, salgın olduğu zaman liderleri ister tek tek ister bir araya toplayın bu hepimizin derdi, önerilerimizi, fikirlerimizi bir araya getirelim, ortak aklı işletelim dedim. Bugün bir çağrı yapmak istiyorum, bir anne olarak bu çağrım Sayın Erdoğan’a, tüm liderler bir masa etrafında toplanmamız lazım, bu ülkenin vatandaşları olarak, bu ülkeye hizmet etmiş vatandaşlar olarak bu masanın adına memleket masası diyorum ben memleket masasında toplanmamız lazım. Bu krizden nasıl çıkacağımızı konuşmamız lazım. Örneğin gıda erişimi ve gıda güvenliği çok önemli olacak bundan sonrasında; tarımın üretiminin çok önemli bir hale geleceğini biliyoruz. Dünya çok büyümüştü, küçülecek gibi görünüyor. Aynı zamanda teknolojinin çok öne çıkacağı bir dünya ile karşı karşıya kalacağız gibi görünüyor. Ve böyle bir ortamda uluslararası sisteme karşı da bu memleket masasındaki fotoğrafın, birlikteliğin çok önemli olacağını düşünüyorum ve Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin resim olarak hem içeride hem dışarıda herkese karşı çok önemli bir avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Umarım bu çağrıma bir geri dönüş olabilir.” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener

Meral Akşener

Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu söyleyen İYİ Parti lideri, “Bu birlikteliği sağlamak Sayın Erdoğan’ın görevi. Bu dil, Türkiye’ye fayda getirmez, işsizliğe çare olmaz, tarımı öne koymaya engel olur. İki önerim olmuştu: Bilim Kurulu gibi bir ekonomi kurulu kurulmasını istemiştim. Büyük tecrübesi olan ekonomi insanları var. Ortak bir aklın ortaya çıktığı sanayici, bilim insanları ve siyasilerin olduğu bir kurul önermiştim. Şimdi de bu memleket masasının etrafında toplanmayı öneriyorum. Bizim kutuplaşarak kaybedecek zamanımız yok. Bugün bunu yapmak bu ülkeye en büyük kötülüktür. İş kur önünde biriken insanları biliyoruz, işinikaybetmiş insanlara faturaların geldiğini biliyoruz, belediye başkanlarının paralel devlet ilan edilmesi bambaşka bir şeydir. Bu tutum bu ülkenin seçilmiş iktidarından olması gerekirken bir muhalefet partisi liderinden bu teklif geliyor bu da bir garabet değil mi? Muhalefet partileri halkın avukatıdır iktidar ise hizmet yapmakla yükümlüdür. Bu dili ayrıştırıcı buluyorum. Bizim birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var, bu görev, sayın Erdoğan’ın görevi. Bu dil, Türkiye’ye fayda getirmez, işsizliğe çare olmaz, tarımı öne koymaya engel olur. İki önerim olmuştu: Bilim Kurulu gibi bir ekonomi kurulu kurulmasını istemiştim. Büyük tecrübesi olan ekonomi insanları var. Ortak bir aklın ortaya çıktığı sanayici, bilim insanları ve siyasilerin olduğu bir kurul önermiştim. Şimdi de memleket masasının etrafında toplanmayı öneriyorum.” dedi.

  Batman'da Koronavirüs Alarmı: Harita Kırmızıya Döndü

“ERKEN SEÇİMLE İLGİLİ BİR HİSSİYATA SAHİP OLMADIM”

Erkem seçim söylentileriyle ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Akşaner, “Başından beri erken seçimle ilgili herhangi bir hissiyata sahip olmadım. Bugün içinde bulunduğumuz şartlar erken seçimi oluşturan şartlar değil ben göremiyorum, belki de ben yanılıyorumdur.

Açıklamalarının devamında normalleşme sürecinin biraz hızlı olduğunu aktaran Akşener, “Normalleşme konusu biraz hızlı oluyor gibi bir endişemiz var. Belki bu konuda biraz daha heyecansız davranmanın daha doğru olacağı yönünde kanaatimiz var. Merkez bankası para basıyor bu paraların özellikle ihtiyacı olan kesime ulaştıracak bir sistem kurulması lazım. Bunun yerine harcama imkanı olan insanlara bu para giderse o zaman dolar alıyor insanlar işte doların çıkması gibi bir duruma gidiliyor. 200 milyar liraya çıktığı söylenen o paranın sadece 2 milyar lirası nakit yardımlara gitti, geri kalanı kredi ve kredi ertelemelerine gitti. Pandemi sonrası yepyeni bir dünyayla karşılaşacağız. O dünyadaki ekonomik değerlerden pay almanın yolu adalet ve demokrasiden geçer. Basının özgür kalması en önce bize lazım. Ne yerli ne de yabancı yatırımcının bu yüzden gelmeyeceği bir gerçek. Ekonomik sıkıntıların önemli bir bölümü, hukukun üstünlüğü, adalet ve demokrasi sorunlarından kaynaklanıyor. Şu anda kişi başı gelirimiz 8 bin 500 dolar oldu. Ülke giderek fakirleşiyor. Özellikle iktidar kanadının aklını başına alması lazım. Pandemi konuşmasının yarısını ana muhalefet partisi başkanına ayırırsanız olmaz.” dedi.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş