Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden 3 İle Sarı Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon, Rize ve Artvin için sarı kodlu uyarı verdi. Kuzey Ege’de fırtına olması beklenirken, İstanbul’da da rüzgarlı havanın etkili olacağı aktarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre İstanbul’da havanın 4 derece düşeceği ve hafta sonunun rüzgarlı geçeceği bildirildi.

Öte yandan, Kuzey Ege’de de fırtınanın etkili olacağı belirtildi. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, “Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esen rüzgarın; cuma gece yarısından itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın cumartesi gece saatlerinden itibaren etkisini kısmen kaybederek Pazar ve Pazartesi günleri de Orta Ege’de 5 ila 7 kuvvetinde (40-60 km/sa) fırtınamsı rüzgar şeklinde esmeye devam etmesi beklenmektedir.” denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü

TRABZON, RİZE VE ARTVİN İÇİN SARI KODLU UYARI

Müdürlük, Karadeniz Bölgesi için de uyarılarda bulundu. Trabzon, Rize ve Artvin için sarı kodlu uyarı verilirken, vatandaşlar olumsuz hava koşullarına karşı uyarıldı ve dikkatli olunması istendi.

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Sarı kod uyarısının tanımı, “Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.” şeklindedir.

BUDO’DA BAZI SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Bursa Deniz Otobüsleri’nin (BUDO) olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı deniz otobüsü seferlerini iptal etti.

BUDO’nun iptal edilen seferleri şu şekilde:

15:30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci) – Bursa (Mudanya)

15:30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci) – Armutlu (İhlas)

16:55 Armutlu (İhlas) – Bursa (Mudanya)

Etiketler: , , , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş