MSB’den Burdur Açıklaması: 23 Askerde Koronavirüs Tespit Edildi

Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada Burdur’da 58’inci Piyade Alayında bulunan askerlerden bazılarında koronavirüs tespit edildiği belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı konuyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Bugün Burdur’da koronavirüs paniği yaşandı. Özellikle 58’inci Piyade Alayında bazı askerlerde koronavirüs tespit edilmesi kentte tedirginlik yarattı. Konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

“HERHANGİ BİR OLUMSUZ DURUM BULUNMAMAKTADIR”

Yapılan açıklamada, “58’nci P.Eğt.A.K.lığı/Burdur’da birliğine yeni katılan yükümlülerimizden 23’ünde KOVID-19 vakası tespit edilmiş, söz konusu personel ile teması olabileceği değerlendirilenler 12 Temmuz 2020 tarihinde KYK yurtlarında gözetim altına alınmıştır. Pozitif vaka tespit edilen personelimizde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Personelimizin durumu Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak yakından takip edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

BURDUR’DA NE OLDU?

Burdur Valiliği yaptığı açıklama ile 58’inci Piyade Alayında bulunan bazı askerlerde koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Koronavirüs tespit edilen askerlerin tedavisine başlandığı belirtilirken, temas halindeki askerlerin de karantinaya alındığı belirtildi. Öte yandan, 4 ev karantinaya alınırken, bir köyün de giriş çıkışları kapatıldı.

  Bakan Koca Uyarılara Devam Ediyor: Keşke Anlatabilse
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş