Muharrem İnce: Ezanın Davetine Uyacağız

Ayasofya’da kılınacak olan ilk cuma namazına katılmak için yola çıkan Muharrem İnce açıklamalarda bulundu. İnce yaptığı açıklamada, “Bugün elbette ezanın davetine uyacağız. Ama Diyanet İşleri Başkanının davetine uyup uymadığımı herkes görecek.” dedi.

Ayasofya’da bugün ilk cuma namazı heyecanı yaşanıyor. Daha önce davet gelirse katılırım diyen CHP’li Muharrem İnce, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından aranarak davet edilmişti.

“AYASOFYA’YI İBADETE AÇMAK YERİNE SİYASETE AÇTI”

Yalova’nın Elmalık Köyü’ndeki evinden çıkmadan önce açıklamalarda bulunan Muharrem İnce, “Pandemi sürecinde Ayasofya’nın ibadete açılacağı haberleri çıkınca bana , ‘Cuma namazına gider misiniz?’ diye sordular. Bende, ‘Böyle bir pandemi ortamında ibadete açılırsa yoğun bir katılım olacağı için ve sosyal mesafeyi korumamız gerektiğinden mutlaka bir davet olması lazım. Böyle bir davet olursa giderim’ dedim. Ben ibadete açılacağı üzerine bu yorumu yaptım. Ama Diyanet İşleri Başkanı, ‘Ezan bir davettir. Başka bir davete gerek yok’ dedi. Yani siyaset yaptı. Ayasofya’yı ibadete açmak yerine siyasete açtı. Bu kadar basit ve herkesin bildiği bir dini bilgiyi, yani ezanın bir davet olduğunu her halde 83 milyonun 83 milyonu da bilir.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce

Muharrem İnce

“NAMAZA NEREDE KATILACAĞIMI GÖRÜRSÜNÜZ”

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanının kendisini aradığını ve davet ettiğini belirten İnce, “Bugün elbette ezanın davetine uyacağız. Ama Diyanet İşleri Başkanının davetine uyup uymadığımı herkes görecek. Diyanet İşleri Başkanına da Nabi’nin kasidesinden bir iki dize okumak istiyorum. Nabi kasidesinde; ‘Oraya unvanla girilmez. Züht ve takva sıraya sokar askerlerini Ayasofya’da’ diyor. Namaza katılacağım, nerede katılacağımı görürsünüz.” dedi.

Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.9522
7.9379
EUR
Euro
9.4111
9.3941
CHF
İsviçre Frangı
8.8038
8.7476
KWD
Kuveyt Dinarı
26.1662
25.8283

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş