Murat Karayalçın’dan Muharrem İnce Açıklaması: Parti Kurmuyorsa CHP’den de Ayrılmıyor

CHP’nin önde gelen isimlerinden biri olan eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, yeni parti kuracağı öne sürülen Muharrem İnce ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Karayalçın, “Muharrem Bey ‘ben bir parti kurmuyorum, hareket başlatıyorum’ dedi. Bir parti kurmuyorsa CHP’den de ayrılmıyor.” dedi.

CHP’de son haftaların gündemi Muharrem İnce iddiaları oldu. Yeni parti kuracağı öne sürülen İnce’nin yapacağı hamleyi iktidar da dahil olmak üzere tüm kesimler merakla beklerken, CHP’nin önde gelen isimlerinden eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE ADAYLIĞI DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN”

Karayalçın yaptığı açıklamada, “Durum tam olarak kamuoyunda düşünüldüğü gibi değil. Öyleydi ama cumartesi günü Muharrem İnce’nin verdiği demeç durumun öyle olmadığını gösteriyor. Muharrem Bey ‘ben bir parti kurmuyorum, hareket başlatıyorum’ dedi. Bir parti kurmuyorsa CHP’den de ayrılmıyor. Bu (hareket) muhtemelen ileride yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylığı düşündüğü için. Ortada bir sorun olmadığı anlaşılıyor. Onun için bir girişimde bulunmanın da anlamı yok. Ben sayın Genel Başkanı kutlamak için ziyaret ettim.” dedi.

Murat Karayalçın

Murat Karayalçın

“BİRLİĞE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYAÇ VAR”

Muharrem İnce çıkışını da konuştuklarını belirten Karayalçın, “Düşüncelerimizi anlattık Hikmet Çetin’le birlikte. Hikmet Çetin, birliğin bütünlüğün önemini ifade etti. CHP içinde gerçekten birliğe beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bunun yalnızca Muharrem Bey için söylemiyorum tüm partililer için geçerli. Özü itibarıyla hayırlı olsun ziyaretiydi.” ifadelerini kullandı.

“BİR PARTİLİNİN KULLANACAĞI AÇIKLAMA DEĞİL”

Açıklamalarına devam eden Karayalçın, “Ben CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olurum, olmazsam imza ile kampanya başlatırım şeklindeki bir açıklama, bir partilinin kullanacağı açıklama değil. Hele sayın İnce gibi CHP’nin geleneklerini önemseyen bir siyasetçinin söyleyeceği sözler değil, bir şantaj bu.” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş