Murat Övüç Tepkiler Sonrası Özür Diledi

Sosyal medya fenomeni olan Murat Övüç yaptığı açıklamalara yönelik gelen tepkiler karşısında bir paylaşım yaptı ve özür diledi.

Pınar Gületekin cinayetinin ardından Murat Övüç’ün açıklamalarının yer aldığı bir video gündeme geldi. Övüç, bir internet sitesine verdiği röportajda herkesi şaşkına uğratmış ve “Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi, tutun abi dilinizi. Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda. Kadınlar adamlara saydırıyorlar, küfrediyorlar, gaza getiriyorlar… E tabii erkekler de… Tabii ki şiddete karşıyım ama herkes çizgisini bilmeli.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Gültekin cinayetinin ardından ortaya çıkan bu açıklamaya Murat Övüç’ün hayranları da dahil olmak üzere birçok tepki gelmiş ve Murat Övüç’ün açıklamaları şiddet yanlısı olarak değerlendirilmişti.

Konu üzerine açıklamada bulunan Övüç, Instagram hesabından bir paylaşımda bulundu. Övüç paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Murat Övüç

Murat Övüç

“Haftalar önce yaptığım ve şiddetin her türlüsüne ısrarla karşı olduğumu belirttiğim röportajın yalnızca bir bölümünü alıntılayıp, böylesine acı dolu ve hassas bir günde planlanmışçasına yayınlayıp beni hedef gösterdiler.

Yaşadığımız toplumda bize öğretilen, hatta ezberletilen ‘kadın bir adım geride olmalıdır’ sözlerimin amacından çok farklı bir şekilde kullanmışım gibi yansıtılarak toplumsal bir yaramıza dokundurulduğunun üzülerek farkına varmış bulunmaktayım. Özür dilerim.

Kadına, doğaya, cinsel farklılıklara, çocuğa, hayvana yaşatılan her türlü şiddetin karşısında, iyiliğin yanındayım ömrümün sonuna kadar.”

YEŞİM SALKIM DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Yeşim Salkım da Murat Övüç’ün bu açıklamalarından sonra tepki göstermiş ve “Bak Murat Övüç, cinsel yönelimin beni hiç ilgilendirmez ama eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz.

Sen ve senin gibiler bu ülke de kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız kadın erkeğin bir adım gerisindedir gibi kullandığın basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ve senin gibi maalesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç bir kadın daha varilden ceset torbasına kondu haddinizi bilin ettiğiniz küfürlere ve ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin bence çünkü hiç bir bilinçli toplum sizi kıymetli bir yere koymaz iki kızım var ve senin haddine değil bizim nasıl yürüyeceğimiz sana bir psikolog tavsiyesi @muratovucofficiall bu arada sayfamı bu video ile kirlettiğim için tüm aklı başında değerli takipçilerimden özür dilerim itinayla kaldıracağım zamanı gelince.” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş