Müzik Dünyası Profillerini Kırmızıya Boyadı

Dünya üzerinde etkisini göstermeye devam eden koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektörde işler durma noktasına geldi. Normalleşme süreci ile birlikte tekrar faaliyete geçilirken, durum müzik ve sanat dünyasında böyle olmadı. Sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışan müzisyenler ve sahnenin arkasında bulunan müzik emekçileri profillerini kırmızıya boyadı.

2019’un aralık ayında Çin’den yayılmaya başlayan koronavirüs, kısa sürede küresel bir sorun haline geldi ve dünyanın birçok noktasında kendini gösterdi. İlk olarak 11 Mart tarihinde ülkemizde de görülen koronavirüs, ülke genelinde hızlı bir şekilde yayıldı. Salgın nedeniyle alınan tedbirlerden dolayı dünyada ve ülkemizde sektörel zorluklar da beraberinde geldi. Eğlence sektörü de içinde bulunduğu konum nedeniyle pandemi sürecinden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu.

Haziran ayı ile birlikte çoğu sektörde normalleşmeye gidilirken, sanat için normalleşme sürecine tam olarak geçilmedi. Eğlence mekanlarının tekrar faaliyete geçmesi buradan kazanç sağlayan müzik dünyasını da bir nebze olsa sevindirmişti. Fakat durum tam anlamı ile düşünüldüğü gibi olmadı. Sahnede ve sahne arkasında çalışarak geçimini sağlayan çoğu emekçi bu süreçte bahsedilen normalleşmenin dışarısında kaldı. Konserler ve etkinlikler sınırlı düzeyde kalırken, genel olarak göz önünde bulunan sanatçılar konser verebildi.

Kenan Doğulu

Kenan Doğulu

PROFİLLER KIRMIZIYA BOYANDI

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından sosyal medyada birleşerek seslerini duyurmak isteyen müzik dünyası profillerini kırmızıya boyayarak 7 günlük bir dayanışma başlattı. Bu dayanışmaya birçok müzisyen ve sahne arkasında çalışan emekçiler destek oldu ve hep birlikte sektörün ölmemesi için bir mesaj yayınladı.

Öte yandan, dayanışmanın içinde bulunan isimler pandemi sürecine saygılı olduklarını vurgularken, virüsün bulaşabileceği birçok etkinliğin yapılıp, konserlerin yapılmamasına tepki gösterdiklerini aktardı.

Mustafa Sandal

Mustafa Sandal

Dayanışmaya destek olan sanatçılar arasında; Seda Sayan, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Ufuk Beydemir, Melis Danışmend gibi isimler de yer aldı.

Seda Sayan

Seda Sayan

Etiketler: , , , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş