Noyan Ailesi, Sevda Noyan’a Dava Açacak: Ailemizin Düşüncelerini Yanstımamaktadır

Geçtiğimiz günlerde Ülke TV’de yayınlanan ‘Arafta Sorular’ adlı programa katılan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Benim listem hazır.” şeklindeki ifadeleriyle tepki çekti. Noyan ailesi, Sevda Noyan hakkında hakaret davası açacaklarını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Ülke TV’de yayınlanan ‘Arafta Sorular’ adlı programda Esra Elönü’nün konuğu olan Sevda Noyan, kullandığı ifadelerle ülke gündemine oturdu. Sevda Noyan programda, “5 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hala 3-5 var, benim listem hazır.” ifadelerini kullanırken, Noyan ailesi, Sevda Noyan’a hakaret davası açacaklarını duyurdu.

Aile tarafından yapılan açıklamada, Sevda Noyan’ın sözleri, ‘akıl ötesi, çirkin, utandırıcı’ olarak değerlendirilirken, ‘Aile isminin saygınlığını kirlettiği’ gerekçesiyle Sevda Noyan hakkında hakaret davası açılacağı belirtildi.

Noyan ailesi tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

“03 Mayıs 2020 tarihinde Ülke TV isimli televizyon kanalında Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan isimli şahıs; ailemizi ve NOYAN soyadının saygınlığını zedeleyen birtakım görüşlerini hayasızca dile getirerek hepimizi derinden yaralamıştır.

Aile bireylerimizden Münib Engin Noyan’ın halihazırda nikahlı eşi olan Sevda Noyan’ın önce insanlık ve sonra ailemiz adına akıl ötesi, çirkin ve utandırıcı olan bu açıklamaları hiçbir şekilde NOYAN Ailesi’nin hiçbir bireyinin düşüncelerini YANSITMAMAKTADIR. Sevda Noyan, ailemizin soyadını evlilik yoluyla almış olup, bu şahıs ne kimliği ne de düşünceleriyle hiçbir şekilde ailemiz tarafından benimsenmemiştir.

Cumhuriyet döneminin ilk valilerinden olan büyük babamız rahmetli Ahmet Refik Bey’in soyadı kanunuyla aldığı, babamız Dr. Abbas Erdoğan Noyan’ın ve ailemizin diğer bireylerinin onurla taşıdığı NOYAN soyadının, bu şekilde kirletilmesi bizleri fazlasıyla rahatsız etmiş ve üzmüştür.

Sevda Noyan

Sevda Noyan

Değerli dostlarımız, iş çevremiz, öğrencilerimiz ve aynı soyadını taşımamakla beraber akraba ve hısımlarımız olanlar;

Sevda Noyan isimli bu şahsın düşünce ve tutumlarının hiçbir şekilde BİZLER VE AİLEMİZLE İLİŞKİLENDİRİLMEMESİNİ rica ediyoruz.

NOYAN ailesi bireyleri olarak kendisini şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz.

NOYAN AİLESİ olarak bu şahsa aile ismimizin saygınlığını kirlettiği için hakaret davası açarak hukuki süreci başlatacağız.

Saygılarımızla.

Selma Türkis NOYAN – Çevirmen, Almanca Öğretmeni
Tevfik Emre NOYAN – Reklamcı, Üniversite Öğretim Üyesi
Davut Halit Eren NOYAN – Sanatçı, İşletmeci
Murat NOYAN – İş İnsanı
Eser NOYAN – Sanatçı
Güliz NOYAN – İş İnsanı”

  Yazar Sevda Noyan'dan, Komşularına Ölüm Tehdidi
Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş