Pakistan’daki Uçak Kazasında Koronavirüs Detayı

Geçtiğimiz aylarda Pakistan’da meydana gelen ve 98 kişinin ölümüne neden olan uçak kazasının nedeniyle ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Pakistan Federal Havacılık Bakanı Gulam Server Han ara raporla ilgili olarak mecliste bir konuşma gerçekleştirdi.

Kokpit ses kayıtları üzerinden açıklamalarda bulunan Han, pilot ve mürettebatın uçuş süresince koronavirüs üzerine sohbet ettiği ve pilotun kendisine çok fazla güvendiğinden dolayı uçağa odaklanmadığını belirtti.

Uçağın yüksekliği ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Han, 10 deniz mili mesafedeyken 2 bin 500 feet olması gereken yüksekliğinin, 7 bin 220 feet olduğunu söyledi ve pilotun hava trafik kontrolünün (ATC) yüksekliğe ilişkin uyarılarını son yaklaşma inişine değin dikkate almadığını aktardı.

Pakistan Uçak Kazası

Pakistan Uçak Kazası

Uçağın ilk iniş denemesinde motorunun alev aldığını, ikinci iniş denemesinde de ATC’nin pilota bu durumu bildirmediği aktarıldı.

İNSAN HATASI

Kapsamlı olacak son raporun 1 yıl içerisinde tamamlanacağını söyleyen Han, “(Airbus A320) Uçakta teknik bir hata yoktu. Uçuşa tamamen uygundu. Pilot ve yardımcı pilotun her ikisi de sağlıklı ve deneyimliydi. Uçuş boyunca hava trafik kontrolüne herhangi bir teknik hata bildirmediler.” dedi. Han, kazanın insan hatasından olduğunu bildirdi ve raporda da düşten pilotun ve ATC’nin sorumlu olduğu belirtildi.

  Mardin Nusaybin'de Havaya Ateş Açarak Çocukları Kovalayan Polis Açığa Alındı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş