Partilerin Bayramlaşma Programı Belli Oldu

Bu yıl koronavirüs salgını bayramları da etkiledi. Bayramlaşma merasimi dijital ortama taşınırken, partilerin arasında olan geleneksel bayramlaşma programları da belli oldu. AK Parti ve MHP, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’ni tanımadı.

Partiler arası bayramlaşma geleneği bu yıl video konferans yöntemiyle gerçekleştirilecek. Partiler, bayramlaşma programı için heyetler oluştururken, bu heyetler belirlenen saatlerde görüşecek. Partilerin programları belli olurken, AK Parti ve MHP’nin yeni kurulan partileri tanımaması gözlerden kaçmadı. İki parti HDP ile de görüşmeme kararı alırken, MHP, İYİ Parti’nin de bayramını kutlamayacak.

AK PARTİ’NİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Partiden yapılan açıklamaya göre, Ramazan Bayramı’nın ikinci günü ilk olarak 09.30’da CHP ile video konferans görüşmesi  yapılacak. Bu görüşmenin ardından sırasıyla;  MHP, Hür Dava Partisi, Saadet Partisi, BBP, DSP, Demokrat Parti, İYİ Parti, Vatan Partisi, Anavatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi temsilcileri ile bayramlaşılacak. AK Parti; HDP, DEVA ve Gelecek Partisi ile bayramlaşmayacak. AK Parti’de bayramlaşma görüşmelerine katılacak heyette, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Jülide Sarıeroğlu, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayşegül Eren Özdemir, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Osman Ağzıkara yer alacak.

MHP’NİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Partiden yapılan açıklamaya göre, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya başkanlığında 3 kişilik heyet sırasıyla DSP, AK Parti, BBP, ANAP, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve CHP heyetleriyle video konferans ile bayramlaşacak.  MHP; HDP, İYİ Parti, DEVA ve Gelecek Partisi ile bayramlaşmayacak.

CHP’NİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu başkanlığında bir heyet sırasıyla AK Parti, DSP, Vatan Partisi, HDP, İYİ Parti, Demokrat Parti, BBP, DEVA Partisi, Saadet Patisi, ANAP, MHP ve Gelecek Partisi heyetleriyle video konferans yoluyla bayramlaşacak.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş