Putin’in Rakibi Navalny Zehirlendiği Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

Rusya’da, devlet başkanı Vladimir Putin’in en büyük rakiplerinden gösterilen muhalefet lideri Aleksey Navalny, zehirlendiği şüphesi ile hastaneye kaldırıldı. Navalny’nin sözcüsü yaptığı ilk açıklamalarda 44 yaşındaki muhalefet liderinin yoğun bakımda olduğunu ve bilincinin kapalı olduğunu aktardı.

Vladimir Putin’in en büyük rakibi olarak gösterilen ve yolsuzluk karşıtı çalışmaları ile bilinen Aleksey Navalny’nin hastaneye kaldırılması dünya gündeminde yer aldı. Muhalefet liderinin zehirlendiğinden şüphelenilirken, Navalny’nin sözcüsü Kira Yarmysh konuyla ilgili yaptığı açıklamada 44 yaşındaki ismin uçakta rahatsızlandığını aktardı.

ÇAYINA KATILAN BİR MADDEYLE ZEHİRLENMİŞ OLABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Navalny’yi taşıyan uçak Sibirya’da acil iniş yaptı ve Navalny acil olarak hastaneye kaldırıldı. Sözcü Yarmysh, muhalefet liderinin çayına katılan bir şeyle zehirlenmiş olabileceğini belirtti. Öte yandan gelen bilgiler arasında, . Navalny’nin uyandıktan sonra sadece çay tükettiği de yer aldı.

Aleksey Navalny

Aleksey Navalny

Navalny’nin alerjik reaksiyon da göstermiş olabileceği tahminler arasında bulundu.

KREMLİN ÖNÜNDE PROTESTO YAPMIŞTI

Yolsuzluk karşıtı protestolarla ülkede tanınan Navalny, Kremlin önünde yaptığı protesto ile de dünya gündeminde yer almıştı. Rusya’da sık sık cezaevine giren Navalny,  2012-2014 yıllarında cezaevinde kalırken, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Moskova’yı insan hakları ihlalinden suçlu bulmuştu. Mahkeme Navalny’nin politik saiklerle içeride tutulduğuna hükmetmişti.

  Rusya Aşı İki Haftaya Hazır Dedi, DSÖ Uyardı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş