Rehavet Koronavirüsü Canlandırdı! 4 İlimizde Yeni Vakalar Tespit Edildi

Türkiye’de koronavirüs verileri düşü gösterdikçe, rehavet de o derecede arttı. Günlerdir koronavirüs vakası görülmeyen Antalya, Artvin, Elazığ ve Bingöl’de yeni vakalar tespit edildi.

Ülkemizde 11 Mart tarihinde ilk vaka tespit edilirken, alınan önlemler kapsamında vaka sayılarında düşüş yaşandı. Son günlerde vaka sayısı binin altında seyrederken, bu durum vatandaşlarda rehavete neden oldu. Özellikle uzun zamandır koronavirüs vakası görülmeyen illerde vatandaşlar erken rahatladı. Bu rahatlık ise vakaların yeniden hortlamasına sebep oldu. Günlerdir vaka görülmeyen Artvin, Elazığ, Antalya ve Bingöl’de yeni koronavirüs vakaları tespit edildi.

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler meyvesini vaka sayılarında vermeye başlayınca uzun bir süredir vaka tespit edilmeyen illerimizde vatandaşlar gevşemeye başladı. Bu gevşemenin ardından koronavirüs vakaları yeniden ortaya çıkmaya başladı ve Antalya, Artvin, Elazığ ve Bingöl’de haftalar sonra yeni koronavirüs vakaları tespit edildi.

SERİK’TE POZİTİF VAKA SAYISI 31’E ÇIKTI

Antalya’nın Serik ilçesinde koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan bölgede yapılan yeni testlerle birlikte pozitif vaka sayısı 31’e çıktı. Test sonucu pozitif çıkan hastaların, Serik Devlet Hastanesi’nde tedavisinin devam ettiği belirtildi. Öte yandan filyasyon çalışmalarının ardından 14 kişi de test sonuçları çıkana kadar gözetim altına alındı.

ARTVİN’DE 4 KİŞİDE KORONAVİRÜS GÖRÜLDÜ

Artvin’de haftalar sonra yeni koronavirüs vakaları tespit edildi. Artvin’in Borçka ilçesinde test sonucu pozitif çıkan 4 kişi hastaneye kaldırılırken, 23 kişi de karantina altına alındı.

BİNGÖL’DE AYLAR SONRA YENİ VAKALAR TESPİT EDİLDİ

Bingöl’de de 35 gün sonra yeni vakalar tespit edildi. İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu konuyla ilgili açıklama yaptı ve “Şehir dışından gelen birkaç kişinin testinin pozitif çıkmasıyla yeni vakalar görüldü. Testleri pozitif çıkanlar ile temasta bulunduğu kişiler filyasyon ekiplerince kontrol altına alındı. Filyasyon ekiplerimizin ve hastane çalışanlarımızın yoğun gayretiyle tekrar kontrol altında tutulmuştur.” dedi.

  Karabük'te 5 Gündür Koronavirüs Vakası Görülmedi

“DIŞARIDAN KAYNAKLI YENİDEN VAKA GÖRÜLDÜ”

Yine Elazığ’da da 20 gün sonra yeni vakalar tespit edildi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım konuyla ilgili açıklamada bulundu ve “İlimizde uzun bir aradan sonra dışarıdan gelen birisi kaynaklı yeniden vaka görüldü. İl dışından bayram için gelenler, lütfen 14 gün evden çıkmayalım.” ifadelerini kullandı. Öte yandan Kaldırım, koronavirüs tanısı bulunan 10 kişinin hastanede tedavi gördüğünü belirtti.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş