Rusya Aşı İki Haftaya Hazır Dedi, DSÖ Uyardı

Rusya’dan koronavirüs aşısı ile ilgili olarak açıklamalar gelmeye devam ediyor. ‘Sputnik-V’ adlı aşının 2 haftaya hazır olacağı belirtilirken, DSÖ Rusya’ya uyarılarda bulundu.

Dünya genelinde koronavirüs aşı çalışmaları devam ederken, dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüs aşısını tescillediklerini duyurdu. Putin, aşıyı kızına da yaptırdığını belirtirken, aşı ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Rus medyasının Rusya Sağlık Bakanlığı’na dayandırarak aktardığı haberde, ‘Sputnik V’ adlı aşının ilk partisi 2 hafta içinde hazır olacak. Haberin devamında ise 12 ay içinde aşıdan 500 bin doz üretilmesinin planlandığı da aktarıldı.

DSÖ verilerinde ise Rusya’nın tescil ettirdiği aşı, dünyadaki 26 aşı adayı arasında ‘Birinci aşama klinik deneme’ safhasında gözüküyor.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ RUSYA’YI UYARDI

DSÖ Sözcüsü Christian Lindmeier, Rusya’ya uyarılarda bulundu. Lindmeier yaptığı açıklamada, “Aşı gelişimi konusunda uzun süredir yürürlükte olan uygulamalar ve yönergeler var. Herhangi bir aşı halka verilmeden önce çeşitli deneme ve testlerden geçmelidir.” dedi.

  Yarın Hava Kaç Derece Olacak
Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş