Rusya’nın Koronavirüs Aşısı İle İlgili Detaylar Açıklandı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in koronavirüs aşısıyla ilgili açıklama tüm dünyada heyecan yaratırken, Rus yetkililer aşının detaylarını açıkladı. Aşının nerede, ne zaman ve ne miktarda üretileceği duyuruldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, koronavirüs aşısı ile ilgili yaptığı açıklama gözleri Rusya’ya çevirdi. Putin, kızının da aşı olduğunu aktarırken, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu Başkanı Kirill Dimitriev aşı ile ilgili detayları paylaştı.

“AŞININ 3’ÜNCÜ FAZI YARIN BAŞLAYACAK”

Dünya üzerinde tescillenen ilk koronavirüs aşısı olan ‘Sputnik V’nin klinik testlerinin yakında Birleşik Arap Emirlikleri ve Filipinler’de başlayacağını belirten Dimitriev, “Aşının formülü ile ilgili bir siber saldırı olmadı. Bilgilerimizi paylaşmaya açığız. Aşının 3’üncü fazı çarşamba günü (yarın) başlayacak. Aşının Brezilya’da üretilmesini bekliyoruz. Latin Amerika’da aşının üretimi onayın alınmasıyla birlikte kasım ayında başlayacak.” dedi.

“BEN KENDİM DE DENEDİM”

Dünyanın farklı yerlerinden 1 milyar dozluk aşı talebi geldiğini aktaran Dimitriev, “Üretimi artırarak yıllık 500 milyon dozluk üretim için uluslararası anlaşmalar yaptık. Bu aşının çok güvenli olduğunu düşünüyorum. Ben kendim de denedim ve herhangi bir yan etkisi olmadı.” ifadelerini kullandı.

  Kanada'da Striptiz Kulübünde 550 Kişiye Koronavirüs Bulaştı
Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş