Sadi Tekelioğlu’dan Ekrem İmamoğlu Açıklaması: Takıma Almadım, Gitti Belediye Başkanı Oldu

Trabzonspor’un efsane isimleri arasında olan Sadi Tekelioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili açıklamada bulundu. Tekelioğlu, Ekrem İmamoğlu’nu beğenmeyip, takıma transfer etmediğini belirtti.

Sözcü Gazetesi’ne konuşan Trabzonspor’un efsane isimlerinden Sadi Tekelioğlu, spor gündemine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Tekelioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile olan anısını da paylaştı. İmamoğlu’nun Akçaabat Yıldızspor’da oynadığı dönemde beğenmediğini ve Trabzonspor’a transfer etmediğini aktaran Tekelioğlu, İmamoğlu’nun kendisine bu konuda takıldığını söyledi.

Dört büyük kulübün kendi ayağına sıktığını belirten Tekelioğlu, “Bir başka deyişle bindikleri dalları kestiler. Artık 3-5 milyon Euro’luk transferler hayal. Büyüğü, küçüğü tüm kulüpler artık yarışmak için değil yaşamak için savaşacak. ‘Gençleri oynattım’ diye kimse kendine pay çıkarmasın. Trabzonspor, mecburiyetten oynattı. Ama 2015’in ardından altyapıdan bir tane oyuncu çıkaramadı. Koronadan sonra çaresizliğin çaresi artık altyapı olacak. Aksi takdirde kulüplerin yaşaması imkansız.” dedi.

“2-3 MİLYON EUROYA OYNAYANLAR ARTIK 1 MİLYON EUROYU ZOR BULACAK”

Genç antrenörlerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan deneyimli isim, “Elimizde iyi altyapı hocaları var. İşe idealist başlıyor. Ama 14, 15 veya 17 yaş takımlarında iki maç kaybetse ‘Sen bu işi yapamıyorsun’ diyerek gönderiliyor. Bu genç antrenörlere ilk soruları ‘Maç kaç kaç bitti’ oluyor. Bunun benzerini Trabzonspor A Takımı’nda yaşadım. Yöneticiler ‘Gençler zaten elimizde. Yabancılara çok para verdik. Sen onları oynat’ diyordu. Ama 2-3 milyon Euro’ya oynayanlar artık 1 milyon Euro’yu zor bulacak.” ifadelerini kullandı.

TFF’ye öneride bulunduklarını belirten Tekelioğlu, “Artvin Hopaspor, 3. Lig ekibi. Bu ligde 53 takım var. ‘Sosyal mesafeye uyun’ deniyor. Bizim özel uçağımız mı var? Otobüse doluşup gideceğiz. 5 yerde mola vereceksin. Yemek yiyeceksin. Bunun garsonu, şoförü, muavini var. Soyunma odamız 7 metrekare. Biz şunu önerdik: Sadece play-off hattındaki takımlar oynasın. Tarafsız sahada 2 maç yerine 1 maçla 2. Lig’e çıkanlar belli olsun. Buna federasyon da sıcak baktı.” dedi.

  Şilan Makal İle Şener Özbayraklı, Florya Metin Oktay Tesislerinde Evlendi

“ALMADIĞIM O KALECİ, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLDU”

Ekrem İmamoğlu ile olan anısına da gelen Tekelioğlu, “Trabzonspor’da çalıştığım dönemde kaleci sıkıntısı yaşıyoruz. Akçaabat Yıldızspor’da dönemin teknik direktörü Kenan Kaba’ya ‘Elinde kaleci var mı?’ diye sordum. ‘Var’ dedi. Kaleci adayımız top ağlara gidiyor, ondan sonra atlıyor. Beğenmedim. Almadığım o kaleci, önce Beylikdüzü ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Ekrem İmamoğlu, 2 yıl önce görüştüğümüzde ‘Benim futbol hayatımla oynadın’ diye takıldı.” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu

Lemi Çelik’in eniştesi olduğunu belirten Tekelioğlu, “Ablası, eşim. 14-15 yaşında Akçaabat’tan geldi. Genç milli takıma gidip gelince tavırlar değişti. Havalara girdi. Bir maçta ‘Isın, oyuna gireceksin’ dedim, hareketler yaptı. Bir patlattım! Yüzünde iz oluştu. Eve gittiğinde sorulunca ‘Top çarptı’ diye yanıt vermiş. Ben de ‘Top çarpmadı ben çarptım’ dedim. Zalad’ın üzerine fil gibi düştüğü o talihsiz sakatlığı yaşamasa uluslararası çapta bir futbolcu olurdu.” ifadelerini kullandı.

“SERGEN MİLLİ TAKIMIN BAŞINA BİR GÜN GELECEKTİR”

Son olarak Sergen Yalçın ile ilgili görüşlerine yer veren Tekelioğlu, “Gelecekte başarılı olacağını düşündüğüm tek teknik direktör Sergen Yalçın. Oyuncu ya da teknik adam, bu konuda şu ana kadar hiç yanılmadım. Sergen’in kimseye eyvallahı yoktur. Yetenekli bulsun 18 yaşındaki futbolcuyu düşünmeden sahaya sürer. Oyunu çok iyi okur ve zekidir. Milli takımın başına da bir gün geçecektir. Şenol Hoca da Türkiye’nin en dürüst hocasıdır. Özel bir insandır. Kimsenin arkasından film çevirmez.”

Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş