Sağlık Bakanı Fahrettin Koca AVM Kuyruğuna Tepki Gösterdi

Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AVM önünde sıra bekleyen vatandaşlara tepki gösterdi. Koca, “Gündelik hevesler ile kuralları askıya alarak AVM kuyruğunda girmek risktir.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde haberlere konu olan AVM’de kuyruk bekleyen vatandaşlara bir tepki de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Koca, AVM kuyruğuna girmenin risk olduğunu vurguladı ve “Bir pandemi sürecindeyiz. Virüsten korunmamızı sağlayacak kuralları askıya alarak alışveriş kuyruğuna girmek, pazar yeri kalabalığına tedbirsiz karışmak risktir. Riske hangi anda, hangi ortamda, kim vasıtasıyla karşılaşacağımızı bilemeyiz. Dışarıya maskesiz çıkmak, maskeyi yarı açık şekilde kullanmak sorumlulukla bağdaşmaz. Mesafe kuralını çiğnemek ise virüsle aramıza hiç sınır koymamak demektir.” ifadelerini kullandı.

“KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT DİYORUZ”

Yeni hayatımızı hızlı bir şekilde kurmamız gerektiğini söyleyen Koca, “Kalabalık kuyruklar, AVM, stadyum, pazar yeri kalabalıkları, üç kişinin yan yana oturduğu koltuklar, tam kapasite çalışan asansörler olmamalıdır. Bu yeni hayat tarzına kontrollü sosyal hayat diyoruz. Bu üç kelime söylediklerimizin yalın ifadesidir. Hepimizin ortak katkılarıyla gelişecektir. Bir süreliğine geçerli bir yaşam tarzıdır.” dedi.

  Selin Ciğerci: Doğru Ama Beni Böyle Şeylerle Vuramazsınız
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.7647
7.7507
EUR
Euro
9.0430
9.0268
CHF
İsviçre Frangı
8.3924
8.3389
KWD
Kuveyt Dinarı
25.4838
25.1546

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş