Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Fazla Yolcu Uyarısı: Risk Altındasınız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı bir paylaşımda toplu taşıma araçlarındaki fazla yolcu sayısına dikkat çekti ve risk altındasınız diyerek uyardı.

Pandemi sürecinin ilk gününden bugüne kadar toplu taşımalardaki fazla yolcu sayısı gündemin ana maddelerinden biri oldu. Bazı şoförler yedikleri cezaya rağmen fazla yolcu taşımaya devam ederken, bu durum hala değişmedi.

“TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA RİSK ALTINDASINIZ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda fazla yolcu bulunan ve sosyal mesafenin umursanmadığı bir minibüsü paylaştı. Koca paylaşımına yaptığı yorumda ise “Mesafenin korunamadığı kapalı alanlar, virüsün fırsat bulduğu alanlardır. Maskenizi muntazam şekilde takmış olsanız bile, fazla yolcu taşıyan toplu taşıma araçlarında risk altındasınız. Binmeyin; binmişseniz, fazladan yolcu alan sürücüleri salgınla mücadelemiz adına uyarın.” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca

Fahrettin Koca

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜSTE SON DURUM

Son açıklanan verilere göre ülkemizde şimdiye kadar 207 bin 897 vaka tespit edildi. Hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 260’a yükselirken, tedavilerinin ardından taburcu edilen hasta sayısı 185 bin 292’ye çıktı.

Türkiye Koronavirüs Verileri

Türkiye Koronavirüs Verileri

  Gazeteci Sabahattin Önkibar Koronavirüse Yakalandı: Durumum Kritik
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş