Savcılıktan Musa Orhan Açıklaması: Mahkeme Kararı Bekleniyor

Uzman Çavuş Musa Orhan’ın cinsel saldırısına uğradığı belirtilen ve intihar girişiminde bulunan 18 yaşındaki İ.E., hayatını kaybetti. Sosyal medyada Musa Orhan tutuklansın çağrısı gündem olurken, savcılık tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Şüpheli Musa Orhan’ın tutuklanması talep edilmiş olup mahkeme kararı bekleniyor.” denildi.

Siirt’te görev yapan uzman çavuş Musa Orhan’ın Batman’da 18 yaşındaki İ.E. adlı kadına tecavüz ettiği iddia edilmişti. Bu gelişmenin ardından İ.E. adlı kadın 16 Temmuz günü Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar etti. Hastanede yaşam mücadelesi veren İ.E. dün hayatını kaybetmişti.

Bunun üzerine sosyal medya kullanıcıları Musa Orhan’ın tutuklanması için çağrıda bulundu ve bu çağrı gündem oldu. Savcılık tarafından konuyla ilgili olarak açıklamada bulunuldu.

“ŞÜPHELİ HAKKINDA ADLİ KONTROL KARARI VERİLMİŞTİR”

Savcılık tarafından yapılan açıklamada, “Mağdur İ. E.’nin cinsel istismara maruz kalması olayı hakkında kamuyoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yapılması uygun görülmüştür. Mağdur 07.07.2020 tarihinde Siirt Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat ederek daha önce sosyal medyada tanışıp arkadaşlık yaptığı, şüpheli Musa Orhan’ın kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olmuş ve derhal soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma kapsamında mağdur ve şüphelinin iddia ve beyanları doğrultusunda tüm deliller toplanmış ve titizlikle değerlendirilmiştir. Şüpheli 17.07.2020 tarihinde tutuklama istemiyle Siirt Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

“YARGILAMA SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR”

Yapılan açıklamanın devamında, “Soruşturmanın tamamlanmasına müteakip şüpheli hakkında 27.07.2020 tarihinde Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesine nitelikli cinsel saldırı suçundan iddianame tanzim edilerek kamu davası açılmış ve Adli Tıp Kurumu raporunda belirtilen bulgular doğrultusunda yargılamayı yapacak mahkemeden şüphelinin tutuklanması talep edilmiştir. Mahkemenin Başsavcılığımızın talebi hakkında bir karar vermesi beklenmekte olup yargılama süreci devam etmektedir.” denildi.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş