Shi Zhengli: Koronavirüs, Buz Dağının Yalnızca Görünen Yüzü

Yaptığı çalışmalarla adından ‘yarasa kadın’ olarak söz ettiren Vuhan Viroloji Enstitüsü’nden Shi Zhengli, virüslerle ilgili olarak açıklamada bulundu. Zhengli, “Vahşi hayvanların taşıdığı diğer bilinmeyen virüsleri tanımalı ve erken uyarı vermeliyiz.” dedi ve koronavirüsün, buz dağının yalnızca görünen yüzü olduğunu vurguladı.

Koronavirüs salgını dünya üzerindeki etkisini sürdürürken, henüz virüse karşı etkili aşı ya da ilaç bulunamadı. Dünya genelinde 5.5 milyondan fazla insan koronavirüsten etkilendi. Virüsün yayılmaya başladığı Vuhan’dan ciddi bir uyarı geldi. Yaptığı çalışmalar nedeniyle ‘Yarasa Kadın’ olarak bilinen Vuhan Viroloji Enstitüsü’nden Shi Zhengli, “Eğer insanlığı sıradaki bulaşıcı hastalık salgınından korumak istiyorsak, doğada vahşi hayvanların taşıdığı diğer bilinmeyen virüsleri tanımalı ve erken uyarı vermeliyiz.” ifadelerini kullandı. Zhengli, çalışma yürütülmezse yeni muhtemel salgınların yaşanacağını söyledi. Zhengli, koronavirüsün buz dağının yalnızca görünen yüzü olduğunu da belirtti.

Shi Zhengli

Shi Zhengli

Zhengli’nin de çalıştığı Vuhan Viroloji Enstitüsü, salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana tartışmaların hedefinde yer alırken, geçtiğimiz haftalarda Daily Mail gazetesi, enstitünün fotoğraflarına yer vererek teorisyenlerin virüsün buradan çıktığını öne sürdüğünü yazdı. Haberde gizemli olarak adlandırılan merkezin 2002 yılında ortaya çıkan SARS krizinden sonra inşa edildiği belirtildi. Virüsün enstitüde üretilmese bile buradan yayıldığını iddia eden komplo teorisyenleri, incelemeler yapan çalışanlarla dışarı taşındığını savunuyor.

  Hande Ataizi'den Kenan İmirzalıoğlu İçin Yeni Açıklama
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş