Signify’ın Ürettiği UV-C Işıklarıyla Koronavirüs Etkisizleştirilebiliyor

Aydınlatma teknolojisinde dünya devi olan Signfy Boston Üniversitesi ile yaptığı araştırmada, UV-C ışıkları ile  Koronavirüse (Covid-19)  sebep olan SARS-CoV-2 virüsünü etkisiz hale getirdiklerini duyurdu. Yapılan çalışmada üretilen teknoloji ile dış ortamlarda bulunan virüsler yok edilebilecek. 

Aydınlatma teknolojisi üzerine 35 yıllık tecrübesi bulunan Signfy ve Boston Üniversitesi ortaklaşa gerçekleştirdiği araştırma ile koronavirüsle mücadele alanında önemli sonuçlar elde etti. Çalışmanın bulgularını paylaşan aydınlatma şirketi Signfy, UV-C teknolojisi ile dış ortamdaki virüslerin yok edildiğini duyurdu. Elde edilen test sonuçlarında virüsün saniyeler içerisinde yok edildiği sonucuna varıldı. Signfy şirketi, üretilen teknolojiyi koronavirüsle mücadele kapsamında diğer şirketlerle paylaşabileceğini aktadı.

Kon ile ilgili Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Mikrobiyoloji Doçenti  Dr. Anthony Griffiths ise “Bu bulgular için çok heyecanlıyız ve bu bulgular ile  COVID-19’un yayılmasını engelleyecek  ürünlerin geliştirilmesi konusunda  hızlı adımlar atılacağını umuyoruz” dedi.

Eric Rondolat Signify’ın CEO’su “Koronavirüsle mücadelede Boston Üniversitesi ile verimli işbirliğinden çok mutluyum. Boston Üniversitesi, ışık kaynaklarımızın etkinliğini, virüssüz ortamlar sağlamanın yollarını ararken şirketler ve kurumlar için önleyici bir tedbir olarak doğruladı. ” ifadelerini kullandı. 

 Ayrıca Rondolat “Teknolojinin, koronavirüs ile mücadeleye yardımcı olma potansiyeli göz önüne alındığında; Signify bu teknolojiyi özel kullanımı için tutmayacak ve diğer aydınlatma şirketlerine de sunacaktır. Artan dezenfeksiyon ihtiyacını karşılamak için önümüzdeki aylarda üretim kapasitemizi çok yönlü artıracağız ” dedi.

 

  Futbolda Gündem Rıdvan Dilmen! Beklenen Açıklamayı Yaptı
Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8166
7.8025
EUR
Euro
9.2554
9.2387
CHF
İsviçre Frangı
8.6396
8.5845
KWD
Kuveyt Dinarı
25.7200
25.3878

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş