Skandal Sözlere İmza Atan Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar İstifa Etti

Video konferans görüşmesinde “Kızları resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma.” sözlerini sarf eden ve eleştirilerin odağına gelen Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, başlatılan soruşturma kapsamında istifa etti.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, video konferans sırasında kameranın açık olduğunu unuttu ve “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma.” dedi. Yanındaki kişi Acar’ı, “Sizi takip ediyor olmasınlar.” diye uyardı. Acar kontrol edip, “Sesim de gidiyor.” dedi. Daha sonra odadaki kişinin, “Öğrenciler bu dediklerini duyarlar.” demesi üzerine sessizliğe bürünen Acar, daha sonra kameraya bakarak “Yanıldık ha.” dedi.

Orhan Acar

Orhan Acar

İSTİFASI ÜNİVERSİTE TARAFINDAN DUYURULDU

Bu olay kısa sürede gündeme gelirken, dekan Acar eleştirilerin odağında yer aldı. Konuyla ilgili olarak Gazi Üniversitesi’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, “Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar’ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

  AVM'ler Açıldı, Uzun Kuyruklar Oluştu, Vatandaş AVM'lere akın etti
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş