SunExpress Almanya Uçuşlarını Durdurma Kararı Aldı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress, ana uçuş operasyonlarından olan Almanya ayağını durdurma kararı aldı. Almanya uçuş operasyonlarında çalışan bin 200 işçi için önümüzdeki günlerde görüşmelerin başlayacağı ifade edildi.

Türkiye ile Almanya arasındaki sık ve direkt seferleriyle bilinen hava yolu şirketinin Frankfurt merkezli Almanya ayağının durdurulması sonucu, operasyonlara Türkiye üzerinden yoğunlaşılacağı bilgisi aktarıldı.

“Tüm Gücümüzü Türkye Operasyonlarımız Üzerinde Birleştirmeye Karar Verdik”

 

Konuyla ilgili açıklama yapan SunExpress Üst Yöneticisi (CEO) Max Kownatzki de “Hissedarlarımız Lufthansa ve Türk Hava Yolları ile birlikte tüm gücümüzü, Antalya ve İzmir’in ana taşıyıcısı olarak Türkiye operasyonlarımız üzerinde birleştirmeye karar verdik” ifadelerini kullandı.

Hükümetin sağladığı 9 milyar euroluk kurtarma paketi sayesinde ayakta kalabilen SunExpress’in ortaklarından Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Covid-19 salgını nedeniyle neredeyse iflas etme noktasına gelmişti.

Kalan Uçuşlar Eurowings ve Diğer Havayolu Şirketleri Üzerinden Sağlanacak

Filosunda 20 uçak barındıran SunExpress, 26 Haziran’da Almanya operasyonlarının sona ermesiyle birlikte havayolu tasfiye sürecine başlayacak. Kalan uçuşlara bilet alan yolcuların mağduriyetinin giderilmesi adına doğrudan Eurowings ve diğer havayolu şirketlerine aktarılacağı aktarıldı.

  Ahmet Nur Çebi'den Balotelli Açıklaması: Sergen Yalçın İstemiyor
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş