Tekirdağ’da Bir Kişi Koronavirüsten Korunmak İçin Etil Alkol İçti

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan koronavirüs salgını 11 Mart tarihinde ülkemizde de görülürken, bu tarihten sonra salgına karşı birçok tedbir alındı. Uzmanlar kişisel sağlığa önem verilmesi uyarısında bulunurken, tedbirin dozunu arttıran bazı vatandaşlar sonuçlarını düşünmeden hareket etti.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan 45 yaşındaki Barış Ç., kendisini koronavirüsten koruyabilmek için etil alkol ve dezenfektan içti. Barış Ç., mide bulantısı ile hastaneye götürülürken, burada tedavi altına alındı. Barış Ç.’nin durumu giderek ağırlaştı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İRAN’DA ALKOL DEDİKODUSU CAN ALDI

Koronavirüs salgının etkili olduğu İran’da birçok insan alkolün virüsü yok ettiği dedikodusunu dikkate alarak virüsten korunmak için alkol tüketmeye başladı. Ülkede sahte alkolden binlerce insan etkilendi ve çoğu hayatını kaybetti. Yetkililerin yaptığı tüm açıklamalara rağmen ülkedeki alkol tüketimi devam ediyor.

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP ALAY KONUSU OLDU

Geçtiğimiz günlerde dezenfektan çıkışı ile alay konusu olan ABD Başkanı Donald Trump, dezenfektanların vücuda enjekte edilme fikrini ortaya atmıştı. Bu açıklamasından sonra bazı firmalar harekete geçti ve böyle bir şeyin yapılmaması konusunda insanları uyardı.

  Saç Dökülmesi Koronavirüs Belirtisi Mi? Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Açıkladı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş