Trump’ın Dezenfektan Açıklamasından Sonra Hijyen Şirketleri Uyardı

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan coronavirüs salgını 3 milyon insanı etkilerken, virüse yönelik olarak henüz net bir tedavi yöntemi bulunamadı. ABD Başkanı Donald Trump’ın bu yönde yaptığı açıklama ise tüm dünyada alay konusu oldu. Trump, virüsle mücadele kapsamında vücuda dezenfekten enjekte edilmesini tavsiye etti.

Alay konusu olan Trump’ın açıklamaları karşısında hijyen malzemeleri üreten firmalar ise harekete geçti. İngiliz Reckitt Benckiser firması, temizlik ürünlerinin hiçbir durumda vücuda enjekte edilmemesi ya da içilmemesi gerektiğini vurguladı. Firma tarafından yapılan açıklamada, “Dezenfektanlarımız ve hijyen ürünlerimiz, yalnızca amaca uygun ve kullanma talimatları doğrultusunda kullanılmalıdır. Lütfen etiketi ve güvenlik bilgisini okuyun.” ifadelerine yer verildi.

“DEZENFEKTANLARI VÜCUDA ENJEKTE EDECEĞİMİZ BİR YOL VAR MIDIR?

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, “Ultraviyole ya da çok güçlü bir ışını vücuda aldığımızı düşünelim. Bu deri yoluyla ya da başka bir yolla olabilir. Bunu test edebilirsiniz. Peki dezenfektanları vücuda enjekte edeceğimiz bir yol var mıdır? Belki de içimizde bir çeşit temizlik yapabiliriz. Biliyorsunuz, virüs ciğerlere iniyor. Buna bir bakmak ilginç olabilir.” demişti.

  Kurban Bayramı'nda Özel Sektörün İşlettiği Yollar Paralı Olacak
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.0429
8.0285
EUR
Euro
9.5095
9.4924
CHF
İsviçre Frangı
8.8955
8.8388
KWD
Kuveyt Dinarı
26.4626
26.1208

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş