Twitter, Donald Trump’a Cevap Verdi: Yanlış Bilgileri Aydınlatmaya Devam Edeceğiz

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’ı kapatmakla tehdit ederken, Twitter CEO’su Jack Dorsey konuyla ilgili açıklamada bulundu ve “Yanlış veya tartışmalı bilgileri aydınlatmaya devam edeceğiz.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde, ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile posta yoluyla gönderilecek oy pusulalarının ‘büyük ölçüde hileli’ olacağını söylemişti. Trump’ın bu açıklamalarından birkaç saat sonra Twitter, Trump’ın paylaşımlarının altında mavi ünlem paylaşarak okuyucuları “posta yoluyla gönderilecek oy pusulalarına dair doğruları öğrenmeye” çağırdı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Trump, paylaşımlarına devam etti ve “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının muhafazakarların sesini kıstığını hissediyor. Biz bunu sıkı bir düzenlemeye alacağız ya da bunları kapatacağız. Bunların yapmaya çalışıp başarısız olduklarını 2016’da gördük. Bunun çok daha sofistike bir versiyonunu yapmalarına izin vermeyeceği.” şeklinde bir paylaşım daha yaptı.

“YANLIŞ VEYA TARTIŞMALI BİLGİLERİ AYDINLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Twitter’ı kapatmakla tehdit eden Trump’a Twitter CEO’u Jack Dorsey cevap verdi. Dorsey, “Sonuçta bir şirket olarak eylemlerimizden sorumlu olan biri varsa, o da benim. Lütfen çalışanlarımızı bunun dışında bırakın. Dünya genelinde seçimlerle ilgili yanlış veya tartışmalı bilgileri aydınlatmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dorsey ayrıca ekledikleri “bilgiyi doğrula” etiketinin Twitter’ı “doğruluk otoritesi” yapmadığını vurgulayarak, asıl amaçlarının çelişkili ifadelerdeki eksik noktaları tamamlamak ve insanların doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Öte yandan, Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Trump’ın perşembe günü sosyal medya konusunda bir kararname imzalayacağını belirtti ancak kararnamenin içeriğine ilişkin bir bilgi vermedi.

Etiketler: ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.9522
7.9379
EUR
Euro
9.4111
9.3941
CHF
İsviçre Frangı
8.8038
8.7476
KWD
Kuveyt Dinarı
26.1662
25.8283

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş