Twitter ve Reddit’te Ortaya Atılan WAYFAIR Skandalı Nedir?

Sosyal medya ve Reddit’te gündem olan WAYFAIR Skandalı gündeme bomba gibi düştü.

Twitter ve Reddit’te ortaya atılan iddialara göre Mobilya ve ev eşyaları saab e-ticaret şirketi WAYFAIR’in adı çocuk ticaretiyle gündeme geldi. Birçok komplo teorisinin ortaya atıldığı olayla ilgili Türkiye’de faaliyet gösteren e-ticaret sitelerinin de adı geçiyor.

 

WAYFAİR NEDİR?

Wayfair Inc. mobilya ve ev eşyaları satan bir Amerikan e-ticaret şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Eskiden CSN Mağazaları olarak bilinen şirket 2002 yılında kuruldu. Dijital platformları 11.000’den fazla global tedarikçiden 14 milyon ürün sunuyor. Çevrimiçi şirketin merkezi Boston, Massachusetts’te yer almaktadır. Wayfair Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Kanada , Almanya , İrlanda ve Birleşik Krallık’ta bulunan birçok ofisleri ve depoları ile geniş bir ağa sahiptir.

Wayfair beş markalı perakende web sitesi işletmektedir: ana Wayfair sitesi, Joss & Main, AllModern, Birch Lane ve Perigold.

WAYFAIR Yetkilileri Açıklama Yaptı

Newsweek’e konuşan Wayfair yetkilileri ürünlerin bu kadar pahalı olması söz konusu isimlerin verilmesine dair iddialar hakkında “Tabii ki, bu iddialar gerçek değil. Söz konusu ürünler, doğru fiyatlandırılan endüstriyel sınıf dolaplardır. Tedarikçi tarafından sağlanan fotoğrafların ve açıklamaların yüksek fiyat noktasını yeterince açıklamadığını kabul etti. Ürünleri yeniden adlandırmak ve fiyat noktasını netleştirmek için ürünü doğru bir şekilde tasvir eden daha ayrıntılı bir açıklama ve fotoğraflar sunmak için ürünleri geçici olarak siteden kaldırdık.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyadan Tepki Yağdı


Sosyal medya kullanıcıları ise konuyla ilgili kararlı Reddit’te bir kullanıcı”Peki, kızlardan sonra adlandırılan bu ürünlerin SKU #’ına bakarsanız, görüntünün sansürsüz bir arama motorunda ( yandex gibi) bikinili çocukların resimlerini gösterir. Bu ne? ” sorularını sordu

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda ise kullanıcılar çocuk ticareti iddiaları hakkında birbirinden ilginç açıklamalara yer verdi. WAYFAIR üzerinden yapıldığı iddia edilen çocuk ticaretinin şifreli bir şekilde yapıldığı ve kullanılan şifreli ürünler arasında halı, bebek kıyafeti ve birçok benzeri görsellerin kullanıldığı iddia edildi. Türkiye’de hizmet veren Trendyol, n11 gibi e-ticaret şirketlerinin web sitelerinde de şifreli olarak çocuk ticaretinin yapıldığı iddia edildi. Konuyla ilgili yapılan paylaşımlara Trendyol Twitter üzerinden “On binlerce tedarikçimizin milyonlarca ürününü sunduğumuz platformumuzda, ürün fiyatları satıcılar tarafından belirlenmektedir.” şeklinde cevap verdi ve ilgili ürünleri yayından kaldırdığını ifade etti. n11 tarafından ise konuyla ilgili paylaşım yapılmadığı görüldü.

  Fenerbahçe'nin Teknik Direktörlük İçin Dirk Kuyt'la Görüştü İddia Edildi!

Resmi makamlardan ve yetkili mercilerden gelen açıklamalar olduğu sürece güncellemeler yapılacaktır. Konunun iddialar üzerinden yayılması sebebi ile görsellere yer verilmemiştir.

 

Etiketler: , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.0429
8.0285
EUR
Euro
9.5095
9.4924
CHF
İsviçre Frangı
8.8955
8.8388
KWD
Kuveyt Dinarı
26.4626
26.1208

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş