Veyis Ateş’ten FETÖ Paylaşımlarına Açıklama: Kandırıldım

Habertürk sunucusu Veyis Ateş, FETÖ ve Türkçe Olimpiyatları paylaşımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ateş yaptığı açıklamada, “Attığım tweetler bir utanç olarak orada duruyor. Ben şahsen utanıyorum, kandırıldım.” dedi.

Habertürk TV Ana Haber Bülteni sunucusu Veyis Ateş, Halk TV’de Enver Aysever’in sunduğu ‘Ayrıntılar’ adlı programa konuk oldu.

FETÖ ve Türkçe Olimpiyatlarıyla ilgili olarak yaptığı paylaşımları değerlendiren Veyis Ateş, “Beni o şeyde en çok etkileyen şey Türkçe Olimpiyatları oldu. Bir kerteriz almamız lazım bu konuda. 1994-95’li yıllarda Bosna katliamı yaşandı. Biz bir grup insan Bosna Dayanışma Grubu olarak oradan gazi getiriyorduk. Benim o gruptaki görevim şuydu; diyelim ki Şişli Etfal’de bir gazi şehit olduysa ben belediyeyi arardım, belediye bir cenaze aracı gönderirdi, ben gider morgdan bu cenazeyi alır en yakın mezarlığa götürürdüm. Biz buraya ismini bilmediğimiz kişiyi defnederken cenaze namazını; cenaze aracının şoförü, imam, birkaç mezarlık görevlisi, ben 4-5 kişi kılardık. Bu cenaze namazını kılarken hep bir gün bir bayramda bu adamı merak edip birisi gelerek başında bir Fatiha okuyacak mı diye kendi kendime hayıflanırdım. Bu hayıflanma beni şuraya getirdi; anasız, babasız, çocuksuz kalınır da vatansız, devletsiz kalmak zor bir şey olsa gerek. 94-95 yıllarından bahsediyorum, bugün 16-17 yaşındaki kızımın adının Hilal olması Türk devletinin önemli sembollerinden birini taşıyor olması açısından benim için önemlidir. Ben bu mahalleyi bilirim. Bu mahallenin içerisinde büyüdüm. Burada öyle bir yapı var ki; Türkçe Olimpiyatları, dünyanın muhtelif yerlerinde okullar… Bütün o zamanki iklimi düşünün bununla gurur duyuyorsun, heyecanlanıyorsun. Terörle arasına mesafe koymayanlar falan diyorum, bir gün içerisinde bunların organize olup önüme konulması ilginç. ‘Bunları hala niye silmiyorsun’ diye soranlar var, bir utanç olarak duruyor onlar. Bu kadar iyi niyetimizin, gururlanmamızın geldiği yerde sonucu bu.” ifadelerini kullandı.

  İstanbul Sözleşmesi Nedir? Maddeleri Nelerdir?

“HEPİMİZ KANDIRILDIK”

Aysever’in “Kandırıldığını düşünüyor musun?” sorusuna da cevap veren Ateş, “Ben şahsen utanıyorum ve kandırıldım diyorum. Hepimiz kandırıldık.” dedi.

Veyis Ateş

Veyis Ateş

“GÜLDÜK EĞLENDİK AMA KIVAMI KAÇTI”

Canlı yayında çıkan sesle ilgili de açıklamada bulunan Ateş, “Yayında bir ses var. Hepimiz yetişkin insanlarız. Sahiden bir şeyin sesiydi ama neyin sesi olduğunu bulamadık. Yayın bittikten sonra bir gaz meselesinin döndüğünü duydum. Güldük eğlendik ama kıvamı kaçtı.” şeklinde konuştu.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş