Washington’da Koronavirüs “Covid-19” Partileri

Washington’da “bağışıklık kazanmak” için düzenlenen Koronavirüs ‘Covid-19 partileri’ endişe veriyor… Sağlık yetkilileri gizlice düzenlenen bu partiler için tepki gösteriyor. Washington eyaletinde son olarak 15 bin 185 Koronavirüs vakası kaydedildi açıklandı.

ABD’nin Washington eyaletinin Walla Walla ilçesinde gizlice düzenlenen Koronavirüs ( Covid-19) partileri virüs yayılımının kontrolden çıkacağı konusunda endişelere neden oluyor. Enfekte olmayan insanların bağışıklık kazanmak için virüslü kişilerle bir araya geldiği ve temas kurduğu öğrenildi.

The Guardian’da yer alan habere göre, 94 kişinin Covid-19’a yakalandığı ilçenin sağlık yetkilileri sert sözlerle eleştirdi. “Bölgemizde enfekte olmayan kişilerin virüs kapmak için hastalarla bir araya geldiği Covid-19 partileri yapıldığına dair ihbarlar alıyoruz. Bunların ne zaman yapıldığını bilmiyoruz, vakalarla karşılaştıktan sonra bilgi alıyoruz. Bu kabul edilemez ve sorumsuzca” ifadelerine yer verildi.

Koronavirüs

İlçe Sağlık Direktörü Meghan DeBolt, düzenlenen partilerin kamu sağlığını tehlikeye attığı için cezai uygulanacağını ifade etti.

Bağışıklık kazanmak için enfekte olmuş kişilerle bir araya gelmek daha önceden de yaşan bir durumdu. ABD’de geçmiş yıllarda çocukların çeşitli hastalıklar karşısında bağışıklık kazanması için ebeveynlerin hasta çocuklarla sağlıklı çocukları bir araya getirdiği olaylara rastlanmıştı.

  ABD'de Koronavirüs Vakası 50 Bine Yaklaştı
Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.1357
8.1211
EUR
Euro
9.6147
9.5974
CHF
İsviçre Frangı
8.9788
8.9216
KWD
Kuveyt Dinarı
26.7641
26.4184

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş