Yağmur Sarnıç’ın Emre Aşık’ı Öldürtmek İstediği İddia Edildi

Yağmur Aşık ile Emre Aşık arasındaki sular durulmuyor. Çekişmeli boşanma sürecinde olan ikiliden Yağmur Aşık’ın, firari sevgilisiyle birlikte kocasını öldürtmek istediği iddia edildi. Yağmur Aşık’ın mezar yeri bile aradığı belirtildi.

Çekişmeli boşanma sürecinde olan ve çocuklarının velayeti için birçok kez kavga eden Emre Aşık ve Yağmur Sarnıç’ın boşanma sürecinde önemli bir gelişme yaşandı.

Sabah’tan Nazif Karaman’ın haberine göre, Yağmur Sarnıç’ın Emre Aşık’ı öldürtmek istediği yargı belgelerine girdi. Sarnıç’ın bunun için silah temin ettiği ve firari sevgilisi Erdi S. ile plan yaptığı iddia edildi. Sarnıç’ın bu mezar yeri aradığı da haberin detayları arasında yer alırken, olaya tanık olan ve kendisinden Emre Aşık’ı öldürmesi istenen İlyas Y., Emre Aşık’a ulaşınca bu planlar bozuldu. Yaşanan gelişmenin ardından olayla ilgili iddianame de düzenlendi.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli sıfatıyla bulunan Erdi S. ile tanık İlyas Y.’nin aynı cezaevinde kaldıkları ve buradan tanıştıkları belirtildi. İlyas Y. 2019 yılında cezaevinden tahliye olurken, Erdi S. ise daha sonraki süreçte cezaevinden firar etti.

Emre Aşık - Yağmur Sarnıç

Emre Aşık – Yağmur Sarnıç

Yağmur Sarnıç’ın, İlyas Y. ile Gölormanı Köyü’nde buluştuğu ve burada Emre Aşık ile aralarında sorun olduğunu belirterek, onu öldürmek istediğini söylediği aktarıldı. Öte yandan bu duruma Erdi S.’nin de destek verdiği ifade edildi.

MEZAR YERİ BİLE BAKILDI

Aşık’ın cesedi için yer bile bakıldığı ve Yağmur Sarnıç’ın bunu İlyas Y.’den istediği belirtildi. İkilinin Balıklı Yaylası’na yer bakmak için yola çıktığı fakat kar yüzünden fazla ilerleyemeden durdukları da aktarıldı. Yağmur Sarnıç’ın ise burada, “Emre’yi öldürünce buralara gömsek, buralarda kimse yok.” dediği iddia edildi. Emre S.’nin de bu duruma onay verdiği belirtildi. Ayrıca, cesedin gömüleceği yer göstermesi karşılığında İlyas Y.’ye 10 milyon lira para teklif edildiği de aktarıldı.

  Şeyma Subaşı'ndan Mehmet Germiyanlıgil Açıklaması: Benim Abimdir

AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAKLAR

Yaşanan tüm gelişmelerin ardından İlyas Y., Emre Aşık’ın avukatı ile iletişime geçti ve şüphelilerin kolluk kuvveti tarafından yakalanmalarını sağladığı, bu şekilde şüphelilerin Aşık’ı öldürmeye yönelik eylemlerinin teşebbüs aşamasında kaldığı belirtildi. Savcılık ise Yağmur Sarnıç ve Erdi S.’nin kasten öldürmeye teşebbüs suçundan cezalandırılmasını istedi. Şüpheli isimler Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

“EMRE AŞIK’TAN DAHA FAZLA NAFAKA ALMANIN DERDİNDEYDİ”

İddianamede Erdi S.’nin de ifadesine yer verildi. Erdi S. ifadesinde, “O dönem Yağmur’la gönül birlikteliğimiz vardı. Aramızda Emre Aşık’la ilgili konuşmalar geçti. Yağmur çocuklarını görmekten ziyade onları yanında tutarak Emre Aşık’tan daha fazla nafaka almanın ve kendisine kalacak malın derdindeydi. Konuşmalarımızda Emre’yi öldürtmek istediğinden bahsediyordu. Bana da bu işi yapıp yapamayacağımı sordu. Ben de hayatımda adam öldürmediğimi, bunu yapamayacağımı söyledim. Hatta bir keresinde bana kanlı bir et parçası getirip ateş etmemi söyledi. Ben de ateş ettim. Ancak o sırada gözümü kıstığım için ‘Bu işi sen yapamazsın’ dedi ve benden umudu kesti… Yağmur’la İlyas’ın ikametine gittik. Yağmur, ona neden hapse girdiğini sordu, İlyas ‘3 adam öldürdüm, o yüzden yattım’ dedi. Bunun üzerine ‘Emre Aşık’ı da öldürsene’ dedi. Bu arada Yağmur, Emre’yi öldürmek için silah ticareti yapan M. A.’dan silah aldı.” şeklindeki açıklamalara yer verdi.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş