Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Sosyal Mesafe Kuralına Takıldı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, cumartesi günü gittiği kafeye sosyal mesafe kuralı kapsamında alınmadı. Ardern, kafenin kapasitesinin dolu olması nedeniyle kapıda kaldı.

Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan koronavirüs salgını Yeni Zelanda’da etkili olurken, alınan önlemler kapsamında ülkede virüsün yayılma hızı yavaşlamış ve bir süre sonra da yapılan açıklama ile virüsün kontrol altına alındığı açıklanmıştı. Bu sürecin ardından ise ülkede normalleşme adımları konuşulmaya başlamıştı. Ülkede hayat adım adım normale giderken, geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan olay, Yeni Zelanda gündeminde geniş yer buldu.

Başbakan Ardern, başkent Wellington’da bir kafeye giderken, kafenin kapasitesi dolu olduğu için içeri giremedi. O sırada orada olan bir vatandaş ise bu anları sosyal medya hesabından paylaşarak, “Aman tanrım az önce Jacinda Ardern Olive Kafe’ye girmeye çalıştı ama kafe dolu olduğu için içeri almadılar.” dedi.

Jacinda Ardern

Jacinda Ardern

“ÖNCEDEN REZERVASYON YAPTIRMAM GEREKİYORDU”

Daha sonra Ardern’in nişanlısı Clarke Gayford da bir paylaşım yaptı ve suçun kendisinde olduğunu söyledi. Önceden rezervasyon yaptırmadığını belirten Gayford, “Kafe işletmecisinin bir yer boşalır boşalmaz peşimizden koşup bizi davet etmesi çok inceydi. Servis de mükemmeldi.” dedi. Ardern ve nişanlısı yarım saat bekledikten sonra kafeye girebildi.

Yeni Zelanda’da restoranlar ve kafeler çalışır durumda fakat 1 metrelik sosyal mesafe kuralı nedeniyle işletmeler sandalye kapasitesini bu kurala göre ayarlıyor.

  Sabahat Akkiraz Kimdir?
Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş