Yeni Zelanda’nın Koronavirüs Başarısı: 100 Gündür Ülke İçi Vaka Görülmedi

Yeni Zelanda koronavirüs salgınına karşı elde ettiği başarı ile diğer ülkelere örnek oldu. Son vakanın 1 Mayıs’ta belirlendiği ülkede, 100 gündür toplum içinde koronavirüs vakası görülmedi.

Yeni Zelanda koronavirüs salgınına karşı duruşu ve aldığı tedbirler ile dünyaya örnek ülkeler arasında yer aldı. Başbakan Jacinda Ardern konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ikinci dalgaya karşı uyardı ve elde ettikleri başarının bu riski azaltmadığını aktardı.

“100 GÜN ÖNEMLİ ANCAK RİSK DEVAM EDİYOR”

Ülke insanlarının koronavirüse karşı kayıtsız kalmaması yönünde uyarılarına devam eden Ardern, “Bir kilometre taşı olması açısından, evet 100 gün önemli bir zaman dilimi ancak bu durum günlük olan hiçbir riski asla azaltmaz. Salgının arttığı bu dünyada var olmaya devam ettiğimiz sürece elbette risk devam ediyor.” dedi.

Jacinda Ardern

Jacinda Ardern

Ülkede aktif vakaların tamamının yurt dışı kaynaklı olduğu da belirtilirken, Yeni Zelanda’nın hala sınırlarını çok dikkatli yönetmesi ve insanların tedbirli olması gerektiği ifade edildi.

KORONAVİRÜSÜ YENDİKLERİNİ DUYURMUŞTU

Koronavirüs salgınına karşı başarılı bir çalışma yürüten Yeni Zelanda, ülke halkındaki bilinçle birlikte salgın dönemini en az kayıpla kapattı. 27 Nisan tarihinde açıklamada bulunan Ardern, koronavirüs salgınına karşı verdikleri mücadeleyi kazandıklarını duyurmuştu.

22 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

5 milyon 11 bin nüfusu bulunan Yeni Zelanda’da şimdiye kadar bin 569 kişide koronavirüs tespit edildi. 22 kişi hayatını kaybederken, bin 524 kişi de sağlığına kavuştu.

Ülkedeki 23 aktif vakanın tamamının yurt dışı kaynaklı olduğu aktarıldı ve bu kişilerin otellerde karantina altında olduğu belirtildi.

Etiketler: , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
8.3232
8.3082
EUR
Euro
9.7160
9.6985
CHF
İsviçre Frangı
9.1105
9.0524
KWD
Kuveyt Dinarı
27.3577
27.0044

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş