Yeşim Salkım, Murat Övüç Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Yeşim Salkım ve Murat Övüç cephesinde gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Salkım, Murat Övüç ve ‘Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu hakkında 2 ay tedbir kararı aldırdı. Ayrıca Övüç hakkında, kendisine hakaret ettiği gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu.

Sanatçı Yeşim Salkım ile sosyal medya fenomeni Murat Övüç arasındaki gerginlik mahkemeye taşındı. Salkım, Murat Övüç ve ‘Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu için İstanbul 1. Aile Mahkemesi’ne başvurarak tedbir talebinde bulundu. Talebi değerlendirmeye alan mahkeme,  Övüç ile Soylu’nun 2 ay boyunca Salkım’a yönelik hakaret ve şiddet içeren sözlerde bulunmamasına karar verdi. İkili mahkeme kararına uymamaları halinde ise 3 günden 10 güne kadar zorlama hapse tabii tutulacak.

Murat Övüç

Murat Övüç

Öte yandan Salkım, Övüç hakkında ‘Hakaret’ suçundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Yeşim Salkım

Yeşim Salkım

“KADIN ÜZERİNDEN MİZAH, ŞOV YAPILMAMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

Salkım’ın avukatı Merve Uçanok konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Müvekkilemiz Yeşim Salkım’a yönelik Murat Övüç isimli şahsın yapmış olduğu alenen hakaretle ilgili gerekli hukuki süreci başlattık. Hem suç duyurusunda bulunduk hem de ilgili şahıs hakkında ve bu konuyla gündem oluşturmaya çalışan Seyhan Soylu isimli şahıs hakkında tedbir kararı çıkarttık. Bundan sonraki süreçte takdir mahkemenin olup tüm kadınlar adına bu haklı mücadelemizi sürdüreceğiz. Kadını yeren, küçük düşüren yani toplumsal cinsiyet eşitsizliğine yol açan her eylemin karşısındayız. Bu nedenle bu dosyanın emsal teşkil etmesini ve artık kadın üzerinden mizah, şov yapılmamasını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: , , , ,

İlgili haber

0 Yorumlar

Reklam Alanı

Güncel Döviz Kurları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
7.8903
7.8761
EUR
Euro
9.3041
9.2874
CHF
İsviçre Frangı
8.7024
8.6469
KWD
Kuveyt Dinarı
25.9386
25.6036

Bizi Takip Et!

GOOGLE PLUS

PİNTEREST

FLİCKR

İNSTAGRAM

Reklam Alanı

Hemen Paylaş